RAMPA NEDİR?

admin

26 Eylül 2019

Yorum yapılmamış

Rampa, Taşıma aracının kasası ile yükleme bölgesinin aynı yükseklik düzeyinde olmasını sağlayan ve böylece malzemenin boşaltma ve yükleme işlemlerini kolaylaştıran alandır.

Lojistik terimi olarak Rampa nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Taşıma aracının kasası ile yükleme bölgesinin aynı yükseklik düzeyinde olmasını sağlayan ve böylece malzemenin boşaltma ve yükleme işlemlerini kolaylaştıran alandır.

Rampa sözlük anlamı Taşıma aracının kasası ile yükleme bölgesinin aynı yükseklik düzeyinde olmasını sağlayan ve böylece malzemenin boşaltma ve yükleme işlemlerini kolaylaştıran alandır.

İki katlı işletmeler için en uyun modeldir. Kullanılan ekipmanlar hdrolik hortum patlama valfi sarı siyah emniyet işaretlemeleri,  arac  carpmasını  sönümleyici profil desteği vardır. Tonaj isteğine göre dik rampalarda 6 ton dan başlayıp istenilen yük taşıma kapasitesine göre dizayn edilip çelik konstruksiyon hekalerampaı yapılmaktadır.

Dik rampalarda alt şase uygulamaları st37 npu çelikleriyle sağlamlaştırmış olup ,dorse ile rampa sacı arasında st52 çeliği mevcuttur. Bu st 52 çelik sac ile kaynatılıp dik rampaya olması gerekenden 2 kat daha fazla mukavvemet vermektedir. Bunun yanında dorseye basan kısımda st 52 ve st 37 sacına verilen eğim yükleme kolaylığı kazandırmaktadır. Dik rampaların yapımında göz yaşı damla desenli sac tercihimizdir. Çünkü kötü hava koşullarında yükleme yapılması esnasında oluşabilecek yükleme kazalarını en aza indirmekteyiz.

Dik rampalar da kullanılan pistonlarda hortum patlatma valfleri sayesinde hesaplanmayan durumlarda oluşabilecek ani hortum patlamaları ve akabinin de platform düşmesi engellenmektedir.