yukleme-rampasi-modelleri-ve-cesitleri

admin

08 Temmuz 2021

Yorum yapılmamış

yükleme rampası modelleriYükleme rampası modelleri farklı amaçlar için kullanılabilecek çok sayıda çeşitliliğe sahiptir. Modelleri arasında her biri kendi çalışma prensiplerine sahiptir ki farklı görevleri rahatlıkla yerine getirmektedirler. Farklı lojistik merkezler, depo yada fabrika gibi alanlar gibi geniş bir yelpazede tercih edilmektedirler. Örneğin seyyar rampa farklı alanlarda işlemini devam ettirir ve bu sayede tek bir tanesinin birden fazla görevi olabilir. Diğer taraftan mobil çalışma şekline sahip olduğu için ise hareket edebilir ve taşıma için en ideal noktaya konuşlanabilir. Hidrolik rampa ise yükleme rampası için kendi sıvı dinamiğinden güç almaktadır. Bu durum onun çok hassas ayarlamalar yapmasına olanak tanır ki fonksiyonel işlemler için idealdir.

 

Fonksiyonlarına göre yükleme rampası çeşitleri

 

yükleme rampası çeşitleriMakaslı platform ise dik bir şekilde kaldırma ve indirme yapabildiğinden sizlerin dar alanlarda dahi efektif çalışmasını sağlar. Tek, çift ve çok makaslı platform olarak kollara ayrılı ki bu durum onun kaldırma kapasitesini ve erişeceği yüksekliği belirler. Kapandığında yere gömülü olabilir ki çalışmadığı sırada işçilere rahatsızlık vermez.

Gömme rampa ise performansı çok ağır yükleri kaldırma odaklıdır ve üzerinde forklift benzeri araçlar manevra yapabilir. Tır yükleme rampası olarak ta bilinmektedirler ve yere gömülü olarak durduklarından çıkıntı yapmazlar. Eğimli bir yüzey oluşturduklarından tırın içine kadar rahatlıkla ve zorlanmadan ilerlemenin önünü açarlar.

yükleme sitemiDik rampa tır ve kamyon gibi araçların kot farkını ortadan kaldırarak yüklerini boşaltmalarını sağlarlar. Temel ve kolay bir çalışma fonksiyonu bulunmaktadır lakin işlevsel açıdan vazgeçilmezler arasındadır. Sarsıntı giderici ekipmanlar sayesinde güvenli önlemi artar ve yüklerin düşmesinin önüne geçilir ki iş kaza riski de en aza inmiş olur.

Teleskopik rampa ise sahip olduğu küçük dil sayesinde iki zemin arasında boşluk kalmamasını sağlar. Bu durum ani bir hareket ile denge bozulmaması manasına gelir ki iş sağlığı için ciddi getirisi olmaktadır. Menteşeli tip olduklarından kaliteli malzeme ile imal edildiklerinde sizlere uzun yıllar hizmet ederler.

Hangi tip yükleme rampası modelleri arasında birini tercih ederseniz edin mutlaka ihtiyaç analizi yapın. En ideal olan çeşidi belirledikten ve sizin işinizi bütünüyle göreceğine karar kıldıktan sonra harekete geçin. İlerleyen süreçlerde sizlerin memnun kalacağınız bir çalışma ortamı için bu en doğru adım olacaktır. Paranın zor kazanıldığı bu günlerde etüt çalışmalarının değeri de artmaktadır ve güvenilir firmalar ile ortak çalışmalar sizlere her zaman kazanç sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.