Yerden Tasarruf: Dik Rampa

admin

04 Mayıs 2021

Yorum yapılmamış

dik rampaAdından da anlaşıldığı gibi elektrik motoru ve piston yardımı ile tamamen dik konuma getirilerek yerden tasarruf sağlayan dik rampa özellikle zeminin müsait olmadığı yerlere uygulanmaktadır. Beton zemin içerisine çalışma yapılamadığı durumlarda bu rampa çeşitleri tercih edilmektedir. Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi rampalar, depo sevkiyat bölümlerinde araçların yanaşarak kolaylıkla işlerin yürümesini sağlamaktadır. Yapılan işin sağlıklı bir şekilde yürümesi için rampanın en uygun şekilde tasarlanması çok önemlidir.

Kale Rampa olarak bizler, siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda en doğru çözümleri sunmaktayız. Bu sebepten dolayıdır ki ilk olarak rampanızın kullanım yerini etüt ederek bir plan oluşturmayı öncelikli işimiz olarak görüyoruz. Sizlerin de bu farkı yaşamanız için bizler ile irtibata istediğiniz zaman geçebileceğiniz belirtmek isteriz. Eğer depo çıkışınızın beton yapısı piston ve elektrik motorlarını yerleştirmek için uygun değilse dik yükleme rampası tam olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır. En verimli yükleme sistemleri elde edilmesi için doğru analizlerin yapılması gerektiğinden bunu uzman kadromuz aracılığıyla gerçekleştirmekteyiz.

 

Dik Rampalar Nasıl Olmalıdır?

 

dik rampalarMevcut bir alanda zemine gömme işlemi yapılamayacak ise bu alanlara dik rampalar monte edilebilmektedir. Kullanılacak alan ve üzerinden geçecek en fazla yük hesaplanarak rampanın tasarımına başlamaktayız. Bunun en önemli nedeni de fazla ağırlık üzerine bindiğinde olabilecek arıza ve iş kazalarını önlemektir. Yılların tecrübesi olarak bizler her zaman müşterilerimizin uzun zaman sorunsuz olarak kullanabileceği ürünler üretmekteyiz ve yüzde yüz müşteri memnuniyetimiz de işimizi ne denli ciddiyetle yaptığımızı göstermektedir. Yükleme sistemleri rampanın konulacağı yer belirlendikten sonra mühendislik hesaplamaları ile kaç adet piston ve elektrik motoru kullanacağımızı belirliyoruz. Bunun yanı sıra kontrol panelinin de kolayca çalışanlar tarafından ulaşabildiği bir alan belirliyoruz. Rampanızın dil kısmının uzunluğu ve üzerindeki deseni de biz önermekteyiz.

Bunun sebebi hava koşulları nedeniyle ya da çok yüksek bir araca yükleme ve boşaltma işleminde kazaları önlemektir. Bu tip iş kazalarını önlemek için kare veya damla desenli rampa önermekteyiz. Sonuç olarak hem işçi sağlığı hem de malzemelerin hasarsız olarak yükleme ve boşaltma görmesi önemlidir. Bizler de bunun sorumluluğunu bilerek sizler için en uygun rampayı üretmek için kolları sıvamaya hazırız.

Dik rampalar ile işlerin kolaylıkla halledilmesini sağlamak amacıyla rampanın boyutunu da yine sizin ihtiyacınıza tam çözüm üretmek amacı ile hesaplamaktayız. Birçok son teknoloji kesim aracımız ile kullanılacak sacı en ince hesaplar dahilinde keserek üretimimizin en son safhasına gelmekteyiz. Böylelikle en verimli ve işlevsel yükleme sistemleri elde edilebilmektedir. Bütün parçalar ve kullanılacak diğer ekipmanlar hazır olduktan sonra montajını yaptığımız rampanız artık yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanıma hazır olacaktır. Rahat kurulumun gerçekleşmesi için uzman mühendislik hesaplamaları gerçekleştirmekteyiz ve hızlıca kullanıma hazır hale gelmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.