Yer çekimine kafa tutan makaslı lift seçenekleri

makaslı liftBüyük depoların vazgeçilmezi makaslı lift her geçen gün daha fazla firma tarafından tercih edilmek ile beraber aynı zamanda yer çekimine kafa tutan gücüyle tercih edilmeye devam ediyor. Boyut ve taşıma kapasitesi olarak birçok seçeneği olan bu yapıların en belirgin özelliği çapraz şekilde kolları olmasından kaynaklanan fiziksel dayanıklılığıdır. Özellikler yüksek raflar bulunan ve forklift dışında insan müdahalesi gerektiren yerlerde bu ürünlerin kullanımı daha fazla olmaktadır. Kullanılacak işe göre tasarlanan makaslı lift sabit ya da hareketli olabilir ve operatör tarafından istenilen yüksekliğe çıkarılabilir. Yine daha önce değindiğimiz gibi deponun yapısına göre ana gövdesi ve yüzey genişliği de işini iyi yapan firmaların tasarımları sonucu belirlenmektedir. Bu ürünlerde dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi hareketli kısımların sağlam malzemelerden üretilmesi ve montajlarının dikkatle yapılmasıdır. Aksi takdire ortaya istemeyen kötü durumlar çıkabilir ve sonuç olarak insanlar ya da malzemeler zarar görebilir.

 

Makaslı lift çeşitleri firmaların işini kolaylaştırıyor

 

Makaslı lift çeşitleri dediğimizde sadece hareketlilik ya da sabitlik olarak değil, bunların yanı sıra yükseklik ve makas sayıları da farklılıklar göstermektedir. Bu yapıları güçlü kılan özelliklerin başında çapraz ayakların geldiğini yazımızın başında belirtmiştik ve bu hususta bazı bilgiler paylaşmıştık. Aslına bakıldığında bu cihazların kumanda edilerek bir noktadan diğer noktaya ulaştırılmaları özellikle devasa depolara sahip olan fabrikaların iş yükünü hatırı sayılır bir şekilde azaltmaktadır. Uzun zaman harcanarak malzemelerin depolanması yerine bunun çok daha kısa bir süre zarfında halledilmesi çalışmaların aksamadan devam etmesini sağlar. Düşünüldüğünde makaslı lift çeşitleri arasında tekerlekli mekanizma sayesinde depo içinde gezici olanları bir adım öne çıkmaktadır çünkü her daim farklı malzemelerin istiflenmesi gerekebilmektedir. Bütün bu doneler ışığında faydalarını düşünürsek verilen paranın çok daha fazlasını işletmeye kar olarak döndüğünü anlayabiliriz. Bu platformların üzerinde bulunan zemini çeşitli desenlerde yapmanın sebebi ise iş sağlığı açısından önemlidir ve genellikle kare olarak tasarımları yapılmaktadır. İsteğe göre ise koruyucu ekstra bariyerler konularak üzerinde çalışan personelin kendisini daha güvende hissetmesi sağlanabilir.

 

Farklı işler için değişik makaslı platform önerileri sunuyoruz

 

Bilindiği üzere her firmanın farklı sorunları doğmaktadır ve bunların çözümleri adına tecrübeli şirketlerin vereceği danışmanlık sayesinde kolaylaşmaktadır. Makaslı platform denildiğinde akla ilk gelen firma olduğumuzdan dolayı sizlerin her zaman aldığınız hizmetten satıştan sonra bile memnun kalacağınızı taahhüt ediyoruz. İddialı olmamızın sebebi boş vaatler sunmak değil tam aksine referanslarımız ışığında edindiğimiz güven olmaktadır hatta bunun yanı sıra devam etmekte olduğumuz projelerimiz ilham kaynağımızdır. Eğer perakende sektöründe hizmet veren bir firmaya sahipseniz kesinlikle hareketli makaslı platform seçeneklerine bakmanızı önermekteyiz çünkü sabit olan bir araç işinizde verimliliği sağlamayacaktır. Bunun dışında sabit bir yerden yükseğe malzeme taşımak için bir diğer beton zemine monte edilen platform gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bazı durumlarda zeminin üzerine monte edilirken kullanışa bağlı olarak zeminde bir yuva açılarak oturtulabilmektedir. İşlemlerin nasıl olacağı ise proje başlangıcında yapılacak olan keşif esnasında şekillenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.