En yeni makaslı platform modelleri farkını tanıyalım

admin

12 Temmuz 2021

Yorum yapılmamış

makaslı platform modelleriGünümüzde personel ve yük taşımacılığı alanında kullanımı yaygın olan en yeni makaslı platform modelleri ile siz değerli kullanıcıların beğenilerine sunulmaktadır. Bu tür yapılar ağır yükler kaldırabilecek ve normal personel taşımacılığı esnasında oluşabilecek zararları ortadan kaldırabilecek tarda tasarlanmışlardır. Tabii ki hangi çeşidin kullanılması gerektiği ihtiyaca göre uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. Hidrolik çalışma mekaniği sistemine dayalı olan bu platformlar çalışma prensibi olarak bom liftlerin manevra tekniği ile hareket ederler. Bunun yanı sıra yalnızca dikey olarak hareket ederler.

 

Makaslı platform modelleri nelerdir?

 

makaslı lift modelleriTeknolojinin gelişmesi ile makaslı platform modelleri de çeşitlilik göstermektedir. Akülü modellerde yer alan platform yükseltme olarak en az 8 metre ve en fazla 15.7 metreye kadar esneme özelliğine sahiptir. Dizel makaslı platform modelleri bir diğer deyişle dar şasi modellerde yer alan bu yükleme rampası, en az 10 metre ve en fazla 14 metreye kadar uzayabilmektedir. Dizel modelleri geniş Şasi olmaları fark yaratmaktadır. Bu tarz sistemlerin modelleri en az 15 metre ve en yüksük 22 metreye kadar uzanabilmektedir. Mini modelleri ise kendinden yürüyüşlü ve yarı otomatik olarak iki gruba ayrılmaktadır. En fazla ulaştıkları yükseklikler 5 hatta 6 metreye kadar olmaktadır ve bu sınır kullanım alanlarına göre belirlenmektedir.

 

Ebatlarına göre makaslı lift çeşitleri

 

makaslı platform çeşitleriMakaslı lift modelleri yada çeşitleri 3 metreden 20 metreye kadar varan yüksekliklere ulaşmaktadır. Bunu belirlerken de çalışma alanlarına göre değerlendirme yapılır. Yetkili personel tarafından çalışma alanı değiştirilerek veya forklift tarafından bir yerden diğer bir mekâna götürülmesi bu ürünlerin kullanışlı olmasını da sağlamaktadır. Bu çeşit platformlar çetin çalışma koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanmışlardır.

Makaslı liftler ile bu tür çeşitli zorlukta olan şartlar altında maksimum verim sağlamaktadır. Bu yükleme rampaları genellikle inşaat sektörü, bakım ve onarım işleri, eğlence sektörü ve kurumsal kullanım alanları için üretilmekte ve dünyaya satılmaktadır. Dikine yükleme rampası yüksek depolama ve dağıtım merkezleri için olmazsa olmaz bir iş makinası modeldir. Oteller, yenileme işleri ve eğitim merkezleri alanında yoğun kullanımı mevcuttur. Tüm modellerimizi yakından görmeniz ve detaylı bilgi almanız için sizleri Çorlu Yeni Sanayi Sitesi’nde bulunan Kale Rampa firmamıza bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.