Teleskopik rampa ve çalışma prensibi

admin

02 Mayıs 2021

Yorum yapılmamış

teleskopik rampaYükleme ve boşaltma işlemlerini daha rahat hale getiren teleskopik rampa adını tam yanaşılamayan yerlerde uzayabilme özelliğinden almaktadır. Bu teleskopik rampa çalışma sistemleri beton zemine gömme şeklinde olduğu için gereksiz yer kaplamamaktadır. Bildiğiniz üzere rampaların amacı yükleme alanına yanaşan vasıtaların kolaylıkla yükleme ve boşaltmasını yerine getirmektir. Bunu gerçekleştirirken de oluşabilecek yükseklik farklarının ortadan kaldırılması ile daha güvenli ve hızlı bir şekilde işlerin yürümesini sağlamaktır. Teleskopik rampa projelendirilirken ilk olarak kullanım yeri ve beton zeminin inşaatı yapılmalıdır. Bunun en önemli sebebi rampanın gömüleceği yerin belli olmasından sonra üretimine başlanması gerekliliğidir.

Kullanım alanının önemi kadar bu rampaların üzerinden geçecek maksimum yükün de belirlenmesi lazımdır çünkü ağırlıktan kaynaklanabilecek kazaların önüne geçilmesi hesaplanmaktadır. Her araç yükleme kapısına tam olarak yanaşamayabilir ve ileri doğru uzamak suretiyle ayarlanabilen platform sayesinde transpalet veya forklift geçişine olanak sağlamaktadır. Bu tür rampaların hidrolik sistem ile çalışan bir ana pistonu ve ön tarafındaki dilinin istenilen ölçülerde tutulmasını sağlayan iki pistonu bulunmaktadır. Elektrik enerjisinin de kullanılması ile çelik platform kolaylıkla yükleme aracı ile depo kapısı arasında köprü vazifesi görmektedir.

 

Teleskopik rampa fiyatları nelere bağlıdır?

 

teleskopik yükleme rampasıÇalışma prensibi ile bağlantılı olarak üretilen bir sistemin fiyatı da onunla paralel olarak değişkenlik gösterebilir. Teleskopik rampa fiyatları ise kullanılan materyallerin kalitesi ile artabilir zira kaldıracakları ağırlıkları bunun en temelini oluşturabilir. Farklı yükleme rampası ile işletmenizin verimini arttırmak istediğinizde en doğru fiyata satın alma işlemi için ise bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

Yükseklik veya alçaklık tespit edildikten sonra sadece birkaç tuşa basarak rahat bir çalışma ortamı oluşturulmaktadır. Teleskopik yükleme rampası fiyatları tasarlanırken birçok mühendislik tekniği devreye girmektedir çünkü sadece çelik konstrüksiyon işi değil ayrıca inşaat bilgisi de gerekmektedir. Rampanın oturtulacağı zemin ince hesaplar ile ölçülüp, içine tam oturacak şekilde rampanın yapılması gerekir. Bu hesaplamaların titizlikle yapılmasının sebebi mekanizma bir defa üretildikten sonra bunun geri dönüşü olmayacağıdır. Tamamen paslanmaz çelik kullanılan bu yapılarda pistonların seçimi de yine üzerinden geçecek yüke göre değişkenlik göstermektedir.

Çok karışık paneli olmamasından dolayı da kullanıcı dostu ve iş akışını hızlandıran bir ürün olma özelliğini korumaktadır. Eğer işletmenizde yükleme boşaltma işlemlerinde sorun yaşıyorsanız Kale Rampa olarak en geçerli çözümlerimizle yanınızda olmaya devam etmekteyiz. Teleskopik rampa fiyatları da kullanım yeri ve amacına göre değişkenlik göstermektedir. Şirketimiz her zaman uygun fiyat ve ödeme koşulları ile de firmanız için çözümler sunmaktadır. Teleskopik rampa sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, uzman kadromuzdan en detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.