Teleskopik Rampa Sistemleri

admin

02 Eylül 2020

Yorum yapılmamış

teleskopik rampaSabit noktalardan sürekli yük indirme bindirme işlemeleri yapan firmalar için ideal olan teleskopik rampa sistemleri Tır gibi araçların dolum sürelerini kısaltmaktadırlar. Hidrolik rampa teknolojileri ile birlikte ayarlanabilecek olan bu ekipmanların tam otomatik olan versiyonlarında ise artık bütün işlerinizi sadece tek tuşa basarak halledebilirsiniz. Yere gömülerek çıkıntı yaratmadığı için ise çalışma sarısında veya kullanılmadığı anlarda rahatsızlık yaratmamaktadırlar.  İstenilen eğimin de sağlanabilmesi yükseklik farkının ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır ve bu durum yüklerin miktarına göre taşıma kolaylığı sağlanabilmesi için farklı ayarların yapılabilme imkânı doğurmaktadır. Tek bir maksat için kullanıyor gibi durmalarına rağmen kullanım amaçları olarak teleskopik rampa çeşitlilik gösterebilmektedir ve bunları özetle aşağıda ki maddelerde olduğu gibi sıralamak mümkündür.

 

Teleskopik rampa sistemleri kullanım amaçları

 

Sıklıkla kullanan yerlerin vazgeçilmesi olacak olan ve yer ile depo zemini arasında farkı ortadan kaldıran yükleme sistemleri arasında yerini alan teleskopik rampalar farklı kullanım amaçlarına sahip olmaktadır. Özetle otomatik yükleme rampaları boşaltma maksatlı kullanıyor olsa dahi sahip olduğu nicelikler işletmelerin çeşitli kullanım özelliklerinden yararlanmalarına olanak tanımaktadır.

 

otomatik yükleme rampasıteleskopik rampalarhidrolik rampa

 

  1. Aşağı eğim verilebiliyor olması sayesine ters eğim diye adlandırabileceğimiz işlemler için kullanılabilir. Basamak farkının fazla olması ve yanaşan aracın kendi yüksekliğinin kot farkından az olması nedeniyle kullanabilecek gömme rampa sistemleri arasında yerini almaktadır.
  2. Kot farkının Tır gibi araçlara doğru verilebiliyor olması sayesinde eğim yukarı yönlü olarak taşıma sırasında tırmanma olanağı sağlamaktadır. Yük rampası bindirmelerinde en çok tercih edilen bu yöntemde ise forklift gibi araçların eğimin kuvvet kazancından yararlanarak işlemlerini gerçekleştirmektedirler.
  3. Baş kısmında ekstra dışa doğru çıkabilen ekipmanı sayesinde aracın içine kadar uzanabilen bir mesafe kat etme sağlanabilmektedir. Bu nitelik sayesinde mesafe farkından doğabilecek problemler ortadan kaldırılarak sürecin kolaylıkla yürütülmesi sağlanmaktadır.
  4. Bazı işletme, depo ve lojistik merkezlerinde araç yükleme yapılacak noktaya tam olarak yaşanamayabilir ve bu mesafe dışa doğru bir motor vasıtasıyla çıkan apart ile rahatlıkla ortadan kaldırılacaktır.
  5. Uzatılan ekipman boyu eğimin azalmasını sağlayacaktır ve bu sayede çok ağır yükler rahatlıkla Tır içine taşınabilecek ve hem zamandan hem de parçalı iş yapmaktan kurtulmak mümkün olacaktır. Tek bir aşamada işi bitirmek yerine onu parçalara bölmek çalışma ortamlarında farklı problemlere neden olabilir. Özellikle de tek bir yükün ağır olması durumunda ise bu işi tek seferde bitirme zorunluluğu olacağından otomatik teleskopik yükleme rampası ve sistemleri ideal paydaşınız olacaktır.
  6. Hidrolik pompa motorları ve ekipmanları ile sarsıntı minimum seviyelere çekilerek iş ve çalışan güvenliği maksimum çizgide olacaktır. Hemen her kademede yükselme ve eğilmeye olanak tanıması sayesinde ince ayarlamalar yapılarak işleme sorunsuz şekilde başlanabilecektir.
  7. Tam otomatik yükleme sistemleri aracılığıyla tek bir işçinin bütün ayarlamaları istenilen düzeyde gerçekleştirmesi sağlanabilir. Uzun vadede gözle görülmeyen masrafları ortadan kaldırırken diğer işçilerin diğer işlerine devam etmesinin önünü açacaktır.

Güven içinde bütün işlerinizi tamamlamanız için kalerampa.com sitesi olarak sürekli sizlere desteğimizi sunmaya devam etmekteyiz. Farklı soru, görüş ve önerileriniz için bizlerle iletişime geçebilir ve sizlere en uygun teleskopik yükleme sistemleri için çalışmalarımız başlatabiliriz. Seçim yaparken taşınacak yüklerin ağırlıkları ve konumlandırılacak yüzeyin ebatlarının önemli olduğunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.