Tam Otomatik Hidrolik Rampa Sistemleri

admin

23 Ağustos 2020

Yorum yapılmamış

Tam Otomatik Hidrolik Rampa Sistemleri

hidrolik yükleme rampasıTeknoloji artık bütün alanlarda önemli olmaktadır ve insan hatasını en aza indiren sistemler sayesinde çalışma verimi arttırılabilir. Tam otomatik hidrolik rampa sistemleri sayesinde her konumda konuşlandırabileceğiniz yükleme sistemi ayrıcalığıyla artık hızlı ve hatasız çözümler yaratabilirsiniz. Büyük ağırlıkların indirme ve bindirme işlemleri esnasında tam otomatik bir yardımcınızın bulunması tek başınıza bile ayarlamaları bitirmenizi sağlayacaktır. Modellerin tercih edilmesi aşamalarında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise kullanılan malzeme kalitesi ve üretim uzmanlığıdır. Teknolojik cihazlarda kompleks parçaların artığını düşündüğümüzde bozulmalara biraz daha meyilli oldukları söylenebilir. Avrupa standartlarında üretimi gerçekleştirilmiş olan hidrolik yükleme rampası ise uzun ömürlü ve dayanıklı neticeler alınmasını sağlayacaktır hatta dış mekan ve ortamlarda da çalışmaya uygun olacaktırlar.

 

Hidrolik rampa sisteminin çalışma prensibi

 

Sıkıştırılmaya uygun akışkan veya sıvıların sıkıştırılması ile çalışan birimlerdir ve çok farklı kullanım amaçları bulunmaktadır. Tank içerisinde bulunan sıvı piston vasıtasıyla ekipmanlara doğru yönlendirilir ve bu devir daim sırasında istenilen hidrolik rampa elemanları hareket ettirilebilir. Asıl amaç akışkanın sıkıştığında kuvveti iletme özelliğinden faydalanarak ekipmanın arzu edilen işi gerçekleştirmesidir. Kullanılabilecek farklı devre elemanları sayesinde doğrusal ve dairesel hareket sağlanabilir ve farklı yönlerde yapılaması planlanan görevler için hidrolik motorlardan yardım alınabilir. Basınç ile akışkanın sıkışmasını sağlamak için ise gerekli olan eleman pompadır ve oluşan basınç sayesinde sıvıların sıkıştırılamaz prensibinden yararlanılarak istenen kuvvet elde edilebilir.

Tam otomatik hidrolik rampa ise bütün bu işleri hiçbir manuel işleme gerek duymaksınız elektronik kontroller ile sağlamaktadır. Elektronik devre kontrolü sayesinde insan gücüne olan ihtiyaç minimize edilir ve tek bir kişinin butona basması ile bütün ayarlar sağlanabilir. Yükleme sistemleri arasında otomatik hidrolik rampa özellikle fazla işçinin istihdam edilmediği işletmelerde yada yoğun iş günlerinde ciddi kazanımlar sağlamaktadır. İş yükünün sürekli fazla olduğu işletmelerde ise kullanılacak olan otomatik sistemler yükleme veya boşaltma sürecinde araçların sırada beklemesinin önüne geçecektir. Örneğin gerekli ayarlamaların yapılması bekleyen bir tır, yola çıkması gerektiği sırada hale doldurma işlemi için beklemek zorunda kalabilir. Bu durum normal bir gün için çok fazla şey ifade etmese bile yeri geldiğinde 10 dk. gecikme ile trafiğe yakalanılması durumunda çok daha fazla zaman kaybına neden olacaktır. Yol süresinin uzaması ile harcanan yakıt miktarı artacak ve maddi zarar ortaya çıkacaktır.

Yılların getirdiği tecrübemiz ile sizlere en doğru hizmeti vermeye devam etmekteyiz ve rampa sistemleri konusunda tam otomatik ekipmanların imalatını gerçekleştiriyoruz. Çok çeşitli alanlarda sahip olduğumuz bilgi birikimiz sayesinde sizlere en doğru elemanları sunmaktayız ayrıca insan gücünün ve hatasının en aza indiği otomatik sistem sizlere daima katkı sağlayacaktır. Dış ortamlarda çalışmaya uygun kaplama, boyama ve kaynak nitelikleri ile imal edilen ürünlerimiz sizlerin en büyük destekçisi olmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.