Seyyar yükleme rampası nasıl muhafaza edilmeli?

admin

25 Nisan 2021

Yorum yapılmamış

seyyar yükleme rampasıTır ve kamyon gibi ağır vasıtaların yüklemesi ve boşaltılması esnasında seyyar yükleme rampası kullanılmaktadır. Hidrolik veya manuel kulanım için farklı çeşitleri olan bu rampaların kullanım alanlarına bağlı olarak yük taşıma kapasiteleri değişkenlik göstermektedir. Bir işletmenin en önemli ve dikkat edilmesi gereken yeri sevkiyat bölümü olduğundan dolayı bu yapıların sağlam hatta çok daha güvenli bir şekilde üretilmesi çok önemlidir.

Bir diğer adı mobil yükleme rampası olan bu yapılarda sac kalınlığı kullanım yerine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir çünkü üzerinden geçecek olan yükün ağırlığına göre mukavemeti ince hesaplar yapılarak belirlenmektedir. Kale Rampa olarak yılların verdiği tecrübe ile değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına tam olarak karşılık verecek rampalar üretmeye özen göstermekteyiz. Üretimin aşamasının son kısmı olan sevkiyatın bir işletmenin göz bebeği olduğunun bilincinde olarak istenilen rampanın kullanılacağı alanı da yerinde inceleyip en faydalı çözümleri üretmekteyiz.

Seyyar yükleme rampaları adından da anlaşıldığı gibi rahatça yer değiştirilebilen yapılardır ve forklift ile yer değiştirilmesini sağlayan bölümleri bulunmaktadır. Yükleme esnasında meydana gelebilecek olası kazaları önlemek açısından en az bir forklift tekerleğinin yarı çapı yüksekliğinde bariyerli olarak tercih etmenizi önermekteyiz.

 

Seyyar rampa bakım sırasında dikkat edilmesi gerekenler

 

seyyar yükleme rampalarıSeyyar yükleme rampası muhafaza edilmesi konusunda da üzerinde branda veya tente örtülebilecek şekilde dizayn edilmektedir. Dikkat edilmesi gereken çok sayıda unsur olduğundan bu yazımızda belli başlı noktalara değinmek istemekteyiz. Bunun yarı sıra dış etmenlerden korumak amacıyla kullanım haricinde kapalı bir yerde tutulmasını önermekteyiz. Özellikle hidrolik seyyar yükleme rampaları göz önünde bulundurulduğunda kumanda panelinde bulunan düğmeler ve göstergelerin herhangi bir arızaya sebebiyet vermemesi gerekmektedir. Bu yüzdendir ki panelin üzerinin sürekli temiz tutulması ve yine belirleyeceğiniz kullanım sıklığına göre bakımları yapılmalıdır.

Bir mobil yükleme sistemleri kanunen yılda bir her yönüyle bakımı yapılmalıdır. Aslında yılda bir denmesine rağmen Kale Rampa olarak tavsiyemiz daha sık aralıklarla fiziki bakımların yapılmasıdır. Bunun sebebi de en nihayetinde mekanik bir yapı olan rampaların herhangi bir sebeple arızaya geçip işgücü ve zaman kaybına sebebiyet vermesini engellemektir.

 

Kaliteli teknik servis avantajları

 

Mobil Yükleme RampasıSatın alma işleminden sonra seyyar rampa belirli periyotlar ile teknik servis ihtiyacı duyabilmektedir. Bu durum göz önüne alındığında ise kaliteli ve güvenilir firmalardan yapılan alışverişlerinizde sizlerin de bu güvenceyi almış olacaksınız anlamına gelecektir. Getirdiği avantajları çok fazla olmanın yanı sıra işlerin aksamaması içinde ciddi öneme sahiptir durum olduğu göz ardı edilmemelidir.

Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur atasözümüzü her zaman benimsemekteyiz ve her ne kadar sağlam üretilse de bir ürünün bakımlı olmasının ne denli önemli olduğunu vurgulamaktayız. Seyyar rampa bakımları iki aşamada gerçekleşmektedir. İlki gözle kontroldür ve dışarıdan baktığınızda herhangi bir aksamında kırık vs. olup olmadığının kontrol edilmesidir. İkinci aşamada ise üzerine taşıma kapasitesinden biraz daha fazla yük yükledikten sonra çalışmasını çeşitli ölçümler yaparak gözlemektir. Bu şekilde kontroller ve üzerini branda ile örtmek gibi arıza önleyici tedbirler aldığınız sürece yükleme sistemi uzun süreler boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.