Seyyar Rampa / Mobil Yükleme Rampası

admin

08 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Seyyar Rampa veya Mobil Yükleme Rampası

Tır ve kamyon gibi benzer amaçlarla kullanılan araçların yük indirme ve boşaltma sırasında kolaylıkla işlevini yerine getirebilmesi için kot farkını ortadan kaldıran yapılara rampa denilmektedir. Her iki platform arasında yükseklik farkının olmaması kolaylık sağlarken diğer taraftan zaman kazanımı sağlamaktadır. Seyyar yükleme rampası diğer adı ile mobil rampa sıklıkla tercih edilen ve yüklerin aktarma işini ciddi şekilde kolaylaştıran rampa çeşitleridir. Genellikle düz yüzeylerde kullanılan seyyar rampa modellerimiz tamamen kaliteli, dayanıklı ve sağlam malzemelerden imal edilmiş olup, işlerinizi rahatlıkla gerçekleştirmenizde sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Mobil yükleme rampası; yükleme veya boşaltma sırasında araç yüksekliklerinin farklı olması durumlarında sizlere kullanım alanı olarak çeşitlilik ve esneklikte sağlayabilmektedirler. Standart ve çok kullanılan ürünlerin yanı sıra farklı tonaj kapasitelerinde ve ebatlarda ürünlerimizi imal ediyor oluşumuz; müşterilerimizin beklentilerini en yüksek düzeyde karşılayabilmemizi sağlamaktadır.

 

Mobil Yükleme RampasıSeyyar Rampa

Kale Mobil Yükleme Rampası Özellikleri

 

İmal ettiğimiz ürünlerimiz minimum 8 ton taşıma kapasiteli olup sizlerin beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre bu yük kaldırma kapasiteleri arttırılabilir. Sizlerin ihtiyaçlarına göre tasarımını gerçekleştirmiş olduğumuz yeni Kale mobil rampa; üzerinde taşıyacağı yük toplamı ile emniyet katsayısı çarpımı ile hesaplanmaktadır. Bu doğrultuda sizler ile tecrübeli mühendis ekip arkadaşlarımız en uygun niteliklerde dizaynları gerçekleştirmek için yoğun çaba sarf etmektedirler. Zira iş güvenliği kapsamında çalışanların güvenliğini maksimum seviyede sağlamanın yanı sıra işlerin işleyişinin de zarar görmemesi KaleRampa Yükleme Sistemleri öncelikleri arasında yer almaktadır.

 

Bütün KaleRampa Yükleme Sistemleri ürünlerinde olduğu gibi seyyar rampa modellerimiz için kullanılacak malzeme çeşitleri de tecrübeli mühendis ekibimiz tarafından sizlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Mobil yükleme rampası üretim sürecinde bu özellikleri optimum düzeye çıkartmak için çelik boyutları, kriko, tekerlek, menteşeler, saç kalınlığı ve katı model uygulamaları tarafımızca titizlikle uygulanmaktadır.

 

Standart mobil yükleme rampası uzunluğu 10.25 metre olup kuyruk kısmı katlandığında 7.50 metre uzunluğa düşmektedir. Yüklemenin yapılacağı araca geçişi sağlayan ön kanat kısmı 13/14 dökümlü saçtan imal edilmektedir ve gözyaşı damlası desenleri sayesinde seyyar rampa açık ortam çalışmalarında kayma riskini en aza indirmektedir. Tasarımın bu şekilde tercih edilmesinde ana etken ise çalışma esnasında meydana gelebilecek olası iş kazalarının önüne geçmektir.

 

Geleneksel seyyar rampa çalışma yüksekliği 100 ile 160 cm aralığında olmaktadır fakat kriko veya müşteri talebine göre hidrolik sistem vasıtası ile bu yükseklik farklı ayarlanabilmektedir. Mobil yükleme rampası 2 – 4 – 6 veya katları baz alınarak kriko kullanmak sureti ile ayarlanabilir. 8 tonluk mobil yükleme rampası standart olarak 2 adet, 10 tonluk seyyar yükleme rampası ise 4 adet kriko barındırmaktadır. Taşıması yapılacak yük miktarı veya tonajı baz alınarak kriko sayısı arttırılabilir. Müşterilerimizin talebi olması durumunda hidrolik sistemler platforma entegre edilebilmektedir.

 

Kuyruk bölümünde monte edilen forklift taşıma modülü sayesinde istenilen yere gereksinimleri karşılaması için rahatlıkla taşınabilmektedir. Uluslararası iş güvenliği kriterlerine uygun olarak KaleRampa seyyar yükleme sistemleri ürünlerinde forklift tekerlek yarıçapından yüksek bariyerler konumlandırılmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.