Seyyar rampa taşıma güvenliği

admin

29 Kasım 2020

Yorum yapılmamış

seyyar rampaTaşıma yapıldığı esnada seyyar rampa güvenliği önemli olmaktadır ve talimatlara uyulmadığı zaman istenmeyen kazalara sebebiyet verebilirler. Forklift gibi araçların manevra kabiliyetlerini arttırmak ve hareket halinde iken herhangi bir şekilde dengelerinin bozulmaması hem insan sağlığı açısından hem de maddi açıdan dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır.

Pek çok yükleme sistemi korkuluk yada benzeri gereçlerle güvenlik önemlerini sağlamaktadırlar fakat kimi işletme şartlarına göre bunlar yetersiz kalabilirler. Mobil rampa sahip olduğu niteliklerin özel olarak işletme koşullarına göre kişiselleştirilmesi taşıma güvenliği için avantajlar sağlayacaktır. Özellikle yoğun olarak kullanılan ve standartların dışında sistemler satın alınış ise bunların ayarlamalarının da bunlara göre tasarlanması gerekmektedir. Örneğin ağır yükleri yukardan aşağı veyahut aşağıdan yukarı taşıma gerçekleşiyorken, talimatlara iyi bilinmesi ve uyulması daha da önemli hale gelmektedir.

Seyyar rampa taşıma güvenliğini arttırabilecek unsurlar

seyyar rampaÜzerlerinde sürekli ağır yükler barındırabilecek olan yapılar olan seyyar rampa, taşıma güvenliği talimatlarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu unsurlar iş kazalarının önüne geçilmesini sağlarken, mala gelebilecek olan zararları da minimum seviyeye çekebilirler.

  1. Bütün talimatları mutlaka dikkatli bir şekilde okuyunuz.
  2. Mobil rampa ebat ve kapasitesinin üzerine çıkmayınız
  3. İşçilere gerekli bilgilendirmeyi mutla yapınız
  4. Forklift ve tır gibi taşıma araçları arasında ki bağlantının sağlam bir şekilde yapıldığından emin olunuz
  5. Manevra veya taşıma sırasında yapılan işe uygun hız ayarlamaları yapınız ve acele etmeyiniz.
  6. Kullanım amacına uygun gerekli ekipmanlar ile çalışınız
  7. Korkuluk gibi güvenlik önlemlerini arttırıcı teçhizatları yerlerinden sökmeyiniz.
  8. Yoğun çalışma ortamına sahip işletmeniz var ise iyi planlama yapınız ve güvenlik talimatlarını esneterek işleri yetiştirme işine gitmeyiniz.
  9. Satın aldığını mobil rampa firmasından gerek duyduğunuz eğitimleri talep edebilirsiniz. Profesyonel kişilerin verecekleri bilgiler sizlerin bakış açısına katkıları olacaktır.
  10. Bozulan güvenlik ekipmanlarını yenisi ile değiştirdiğinizde orijinal parçalar satın alınız. Garantisi olamayan ucuz imalatların bir anda kırılarak sizlerin güvenliğini riske atacağını göz ardı etmeyiniz.

Kaliteli firmalar tercih edilerek daha en başında güvenlik önlemleri açısından da ileriye dönük adım atmış olabilirsiniz. Avrupa standartları yada öncü firmalar sizlere seyyar rampa fiyat ve kalite paralelinde optimum yada maksimum hizmeti sunabilirler. Söz konusu güvenlik olduğunda sadece işçilerin değil aynı zamanda işletmede bulunması gereken işletme sahiplerinin bile belirli risk unsurlarını üzerlerinde barındırdıklarını unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.