Seyyar rampa kolaylığı size ne kazandırır?

İşletmelerin her zaman iş bakımından kolaylığı seçtikleri bilinmektedir ve seyyar rampa tam olarak bu sorunun çözümünü sağlamaktadır. Rahatça hareket ettirebilir olan bu rampalar aslında sadece depo kapılarından değil, herhangi bir uygun alanda yükleme boşaltma işlemlerinin kolayca yapılmasını sağlar. Tırların ve kamyonların üzerinden rahatça malların yüklemesi yapılabilirken aynı zamanda malzemelerin boşaltılması işlemini de mümkün kılmaktadır.

Dorselerin yerden yüksekliğini ortadan kaldırmak ile birlikte kaymaz yüzeyi sayesinde olası kazaların önüne geçmeyi sağlamaktadır. Üretim yapılan işletmelerin son aşamasının sevkiyat olduğundan dolayı bir işletmenin göz bebeği olduğunun bilincinde olarak istenilen rampanın kullanılacağı alanı da yerinde inceleyip en faydalı çözümleri üretmekteyiz.

Seyyar rampalar adından da anlaşıldığı gibi rahatça yer değiştirilebilen yapılardır ve forklift ile yer değiştirilmesini sağlayan bölümleri bulunmaktadır. Yükleme esnasında meydana gelebilecek olası kazaları önlemek açısından en az bir forklift tekerleğinin yarı çapı yüksekliğinde bariyerli olarak üretimimizi gerçekleştirmekteyiz.

 

Seyyar rampa özellikleri nasıl olmalıdır?

 

Her işe ve kullanım yerine uygun olarak dizayn edilen seyyar rampalar sayesinde birçok yükleme ve boşaltma işlemi hızlıca yapılabilmektedir. Bu tür rampaların iş güvenliği açısından birçok özelliği bulunmaktadır. En önemlilerinden birisi de yan bariyerleridir. Bunun nedeni olası bir forklift kazasına sebebiyet vermesini engellemektir. Sonuç olarak çeşitli nedenlerle yükleme aracının kayması ve rampadan aşağıya düşmesi engellenmektedir. Bu gereklilik nedeniyle biz Kale Rampa olarak en ince detayına kadar hesap yaparak bu yapıları üretmeye devam etmekteyiz. Bir diğer önemli husus ise rampanın yüzeyinin desenli olmasıdır.

Desenli olmasının sebebi de olumsuz hava koşullarından kaynaklanan ıslanma, buzlanma gibi nedenlerle iş kazaları yaşanmasının önüne geçilmesidir. Dayanıklı ve özel üretim toz boya ile boyansalar da daha uzun süre sorunsuz şekilde kullanabilmek için muhafaza etmek çok önemlidir. Bu araçların sağlam yapılmasının en önemi nedeni ise üzerinde ağır bir yükleme aracı da olsa rahatlıkla taşıyabilmesinin sağlanmasıdır. Yerden yaklaşık 45 derece açıyla dahi durabilen bu yapıların yüzeyi genelde damla desenlidir. Bunun nedenine gelirsek de üzerindeki aracın yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarında geriye doğru kaymasının önlenmesidir. İşletmelerin önce iş güvenliği kuralına tam anlamıyla uyan bu sağlam seyyar rampa her koşulda işleri en kısa zamanda ve kolayca bitirmelerini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.