Seyyar rampa çalışma güveliği sağlanması

admin

26 Aralık 2020

Yorum yapılmamış

seyyar rampaİş yerlerinde farklı konumlarda kullanılması için satın alınan seyyar rampa, işlem sırasında güvenliğinin sağlanması da önemlidir. Tek bir noktada faaliyet göstermiyor olması nedeniyle işçilerin pek alışık olmadığı alanlarda farklı bir yol izlenmesinin önünü açabilmektedirler. İşlevsel olan makaslı platform gibi sabit yada mobil yükleme sistemleri arasında yer aldıklarından kurulum talimatları ve sonrasında kullanım gereksinimleri eksiksiz yerine getirilmelidir. Kurulum esnasında uygulanması gereken bütün işler eksiksiz yerine getirilmesi, güvenlik açısından atılacak ilk adım olmaktadır. Sonrasında ise seyyar rampa kullanım talimatlarını bilen işçiler tarafından işleme sokulması sayesinde verimli bir yönetim aşaması zemini oluşmaktadır.

İşlevsel hale getirilmeden önce bütün ekip arkadaşların yeterli derece bilgiye sahip olmaları önemlidir ve bunun sağlanabilmesi adına belirli periyodik anlarda eğitimler, işletme içerisinde gerçekleştirilebilir. Kurulum anlarında ise tecrübeli ekip arkadaşlarınızın bizzat süreci yönetiyor olması, eksik veya noksan noktaların kalmamasını sağlayabilecektir. Çalışma güvenliği insan sağlığı için önemlidir ve yaşanabilecek kazaların hem işleri aksatacağını hem de işçilerin zarar görebileceği göz ardı edilmemelidir. Seyyar rampa çalışmaya hazır hale gelirken belirli yan ekipmanlar kullanılabilir ve bunların doğru kullanım talimatlarının bilinmesi aksaklıkların önüne geçmede şart hale gelebilirler.

Seyyar rampa kurulum güvenliğinin sağlanması

seyyar yükleme rampasıSatın alınan seyyar rampa hakkında imalatçı firma tarafından belirli özellikleri ve dikkat edilmesi gereken hususları açısından bilgilendirme yapılabilir. Kurulum esnasında yükleme sistemi en doğru şekilde nasıl ayarlanması gerektiğini eğitimi veya gerekli talimatları sizlerin de daha düzgün çalışma ortamı yakalamanızı sağlayacaktır. Talimatlarda yazılanların hepsine uyulması pek çok zaman yıllar içinde edinilmiş tecrübelerin uygulanması manasına gelmektedir. Farklı konumlar devreye girdiğinde ise her bir zeminin veya çalışma ortamının şartları değişkenlik gösterebilmektedir. Varyasyonların artması nedeniyle seyyar rampa, dengeli biçimde kuruluma sahip olmalı ve forklift gibi araçlar üzerlerinde iken sarsıntılar neticesinde devrilme gibi kazaların önüne geçilmelidir.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra seyyar yükleme rampası dengesi test edilmeli ve herhangi bir soru işareti olması durumunda talimatlar yeniden gözden geçirilmelidir. Dengenin sağlam ve yapılacak işleme uygun olduğuna karar kılındıktan sonra süreç başlatılmalıdır. Zemin şartları kurulum esnasında en önemli faktörlerden birini oluşturmaktadır çünkü netice itibari ile yer ile olan bağlantı, ağır yükler taşındığında asıl denge sisteminin temelini oluşturacaktır.

Mobil yükleme rampası konum değiştirmede dikkat edilmesi gerekenler

mobil yükleme rampasıEn doğru yerde sürecin devam etmesi iş performansını arttıracak niteliklerin meydana gelmesi sağlamaktadır ve mobil yükleme rampası da konum değiştirme esnasında buna uygun hareket ettirilmelidir. Hem çalışma işlevselliğinin arttırılması hem de yüksek verim eldesi için talimatların harfiyen tatbik edilmesi çifte kazanç sağlayacak faktörler arasındadır. Mobil rampa taşıma işlemi başlamadan önce manevra kabiliyeti iyi hesaplanmalı ve yapılacak olan işin gereksinimleri doğru tespit edilmelidir. Yükleme sistemleri ister rampalar olsun isterse makaslı platform gibi ekipmanlar, her zaman uygun açı ile yerleştirilmelerine ihtiyaç duyarlar. İşçilerin uygun açı ile yükleri tır veya kamyon gibi araçlara yüklemeleri de daha kolay olacaktır.

Harcanan enerjinin sadece yapılacak olan işe odaklanması performansı arttırmanın yanı sıra bir anlık olası dalgınlık problemleri nedeniyle oluşacak kazaların da önüne geçilmesi anlamına gelebilmektedir. Aynı sürede seyyar rampa gibi ekipmanlardan alınacak yüksek performans fiyat & verim arasında ki orantının en doğru çizgiye çekilmesi anlamına gelecektir. İş güvenliği sadece çalışanların dikkatli olması ile sağlanabilecek bir unsur değildir zira gerekli eğitimler ile ekipmanların konum değiştirme sırasında da en doğru yöntemin belirlenmesi sağlanabilir. Her bir hareket kendi içerisinde özel ayarlamalara ihtiyaç duyabilmektedirler ve buna en optimum manevra alanının belirlenmesi atılacak en doğru adımlardan birisi haline gelecektir.

Kale rampa profesyonel ve her biri alanında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere bu ayrıcalıkları sunabilmektedir ve daha satın alma işleminde fiyat performans düzeyini en yükseğe çıkartabilmektedirler. Kaliteli ve Avrupa standartlarında imal edilen bütün ürünlerimiz ile sektörün öncü firmaları arasında yerimizi 10 yılı aşkın süredir korumaktayız. Seyyar yükleme rampası üretimlerimiz sadece standart değil, diğer taraftan müşterilerimizin gereksinimlerine özel olarak imal edilebilmektedir. Doğru mühendislik hesaplamaları ile işinize en çok yarayacak olan ekipmanın bütün imalat süreçleri tarafımızca yönetilmektedir. Teslimat sonrasında da gerekli bakım hizmetlerini de kendi bünyemizde sürdürebiliyor oluşumuz müşteri memnuniyetini maksimum yapan etkenler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.