Menteşeli Rampa

Beton içine rampanın konulmasının müsait olmadığı veya inşaatı işlemi biten işletmeler için kolay kurulum sağlanan rampalardır. İlave inşaat işi gerektirmez.dik yükleme rampası kullanılmadığı zaman dik konuma gelerek yer kaplamaz. Dik rampalarda hidrolik ünite ve kontrol panosu uyumu sayesinde otomatik seviye ayarı yapar.

FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Ücretsiz Kargo
Stok kodu: KLR-1006 Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Menteşeli rampalar gömme sınıfındaki rampalardandır. Teleskopik rampa; beton içine gömülü, özellikle konteynır yüklemelerinde menteşeli rampaların dilinin yetmediği durumlar için dili daha uzun olduğu için tercih edilen rampalardır. Teleskopik rampalar yüklenicilerin rampaya yaklaştıktan sonra rampadaki dilin ayarlanmasıyla rampayla ayarlanmasından dolayı yüklenicilere ileri geri yapılmasına gerek kalmayan rampa ve yüklenici ayarını kendi yapıp forklift ve transpalet yolunu oluşturan çok kullanışlı ve uzun ömürlü rampalardır.

Rampanın dil kısmı yükleme esnasında yükü aracın dorsesine basarak araca ve montajlı bulunduğu beton zemine verirler bu sayede rampayı kaldırıp aracın dorsesine oturmasını sağlayan hidrolik pistonlarına yük gelmesi engellenmiş olunmaktadır. Menteşeli Rampa Aynı zamanda bu araç ile rampa arasında tam bir kenetlenme gerçekleşmiş ve rampa ve araç amortisörleri senkronize olarak çalışmış olur.

Teleskopik rampalar forklift ve transpalet kullanıcılarına çok kolay yükleme imkanı ve yüklemelerini güvenilir bir yöntemle yapmaları için dizayn edilmiş makinalardır.

Teleskopik rampalarda 2 adet piston bulunmaktadır. Bir tane piston ana kaldırıcı bir diğer pistonda dil grubunu dışarı iten pistondur. Bu pistonlar marifetiyle kalkan teleskopik rampa araç dorsesine dorse yaklaştıktan sonra panosundaki dil itme butonu vasıtasıyla yükleme yolunu ayarlar.

Teleskopik rampalarımızda kullanılan pano grubunda herhangi bir kart sistemi ile çalışmayan özel dizayn panolar vasıtasıyla kumanda edilerek yükleme boşaltma işlemi yapılabilmektedir.