Makaslı Platform

Makaslı platform istenilen bir yükü istenilen bir yüksekliğe hidrolik motor vasıtası, hidrolik silindir tahriki ile kaldırıp indiren sistemlere denilir. Kale Rampa olarak hem yurt içi, hem yurt dışı müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda makaslı platform imalatı yapmaktayız. Avrupa standardı olan yükleme sistemleri üretimlerimiz her zaman yüksek kaliteyi değerli müşterilerine sunmaktadır.

Makaslı platformlar kendi içinde engelli platformu, personel platformu ve yük platformu olarak 3 bölüme ayrılır. Makaslı platformlar genellikle sabit bir alanda kullanılır. Makaslı platomun kendine ait bir beton çukuru olur ve kapandığı zaman bu beton çukuru içinde gömülü vaziyette durarak zemine sıfır olacak şekilde konumlanır.

Makaslı yük platformları istenilen ebat ve tonajda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, mühendislik çalışmaları yapılmış gerekli statik ve dinamik yük testleri yapılmış şekilde müşterilerimize teslim edilmektedir.

Kale Rampa olarak Makaslı platformlar üretimlerimizde kullanılan ürünlerimiz en iyi kalitede özen ile imal edilmekte ve deneyimli personellerimiz vasıtası ile montajları yapılmaktadır. Makaslı platformlarımız, ihtiyaç duyulan alanda yapılan keşif sonucu en ekonomik ve en kaliteli ürünümüzü siz müşterilerimize sunmaktadır.

Genişlik, uzunluk, stok mesafesi, tonaj gibi parametreler yükleme sistemleri için çok önemlidir. Çünkü Kale Rampa siz müşterilerimize tandem makas, çift makas, tripleks makas vb. ürünlerimizi sunarak, yapılacak işlemler ilgili avan projeler üzerinde detaylı bir sunum yapmaktadır.

Yapılacak işlemler ile ilgili kablo kanallara, hidrolik motor sandığı, kılavuzlama, aşırı yük swicthleri, güvenlik swicthleri, yağ seviye şalterleri, yağ soğutucu entegresi, yağlama metodları, gresörlük detayları, limit swicthleri, otomatik kapı swicthleri, çağrı buton detayları gibi makaslı platformların ana ürünleri hakkında siz müşterimize sunulan avan projelerimizin bazı detaylarıdır. Kalite ile birlikte mühendislik bilgimiz ve detaycılığımız ile müşterilerimiz sorunsuz teslimat, tam güvenlik, uzun ömür misyonumuzu görmüşler, kurulumdan bu güne kadar teslim ettiğimiz işlerimizle Türkiye‘nin önde gelen kurumsal kuruluşlarını birer birer referans listemize eklemiş bulunmadayız.

Siz değerli müşterilerimizi de referans listemize eklemek için ilk gün ki heyecanımızı hiç bir zaman kaybetmedik. Sadece yapmanız gereken ihtiyacınız doğrultusunda bizler ile iletişime geçmeniz. Makaslı platform imalatı konusunda uzman satış ekibimiz gerekli ihtiyacınıza yönelik en uygun ürünümüzü sizler ile buluşturmak için hazırdır!

Stok kodu: KLR-1001 Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz üzere makaslı platformlar isimlerini çapraz ve güçlü taşıyıcılardan almaktadır. Bu tür rampalar kullanım alanlarına göre seyyar ve sabit olarak ikiye ayrılırlar. Makaslı platform genel amacı olarak bir yükün yüksek kesimlere çıkarılmasında kullanılmaktadır. Kullanım amaçlarına göre de bu ürünlerin çeşitleri bulunmaktadır. Tekerlekti olarak ve hidrolik gücü kullanılarak üretilen platformalar seyyar rampalar ailesinden sayılabilir. Aradaki tek fark mevcut yükü bir araçtan indirmek değil yukarıya taşınmasını sağlamaktır. Bu elektrikli ve hidrolikli araçların otomotiv sektöründen tutun, mağazacılık sektörüne uzanan geniş bir yelpazede görev yaptıklarını unutmamak gerekmektedir. Eğer bir yük sürekli aynı yere yükseltilecekse beton zemine sabitlenen makaslı platformlar tercih edilir. Maliyet açısından da daha uygun olan bu platformları özellikle motorlu taşıtların taşınma işlemlerinde gayet net bir şekilde görmekteyiz.

Hareketli Makaslı Platform

İsminden de anlaşılabileceği gibi hareketli makaslı platform daha çok malzeme istifleme işlemlerinde kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise farklı raflara farklı malların koyulması ihtiyacından gelmektedir. Elektrik motorları ve hidrolik yağı gücünden faydalanan bu yapıtların kolay hareket etmesi için tekerlek mekanizması bulunmaktadır. Bu platformların tekerlek yükseklikleri az olduğundan dolayı kullanılacağı alanın düz ve kasis olamayan yerler olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde üzerindeki malzemeler hatta insan bile düşüp zarar görebilir. Bunun sonucunda ise yaralanmalı kazalar ya da maddi hasarlı iş güvenliğine aykırı kazalar meydana gelebilir. Seyyar makaslı platformlar için önemli olan taşıyacakları yükün belirlenmesidir. Bunun en önemli sebebi de olası arızalara geçit vermemektir.

Sabit Makaslı Platform

Bir yükün ya da malzemenin sabit bir yerden yine belli bir alana taşınmasını sağlayan makaslı platform uygun olan alana sabitlenir. Bu sabitlenme işlemi zeminin üzerine olmak ile birlikte beton yüzeye bir yuva açılarak da yapılabilmektedir. Açılan oyuğun içerisine sıfıra sıfır gömülmesi sağlanır ve hidrolik sistem görünmez. Bu sayede de kapladığı alandan tasarruf edilebilir. Bu platformların genel olarak kullanım alanları otomotiv sektörüdür. Bu tür platformlar lift olarak da adlandırılmaktadır. Bu yapıların sayesinde ağır olan herhangi bir malın yerden yukarıya rahatlıkla kaldırılması sağlanır.

İşletmelere En Uygun Fiyatlar

Kullanım alanları ve bünyesinde harcanacak materyallere göre makaslı platform fiyatları değişmektedir. Seyyar ve sabit platformlar kendi içlerinde özelliklerine göre ayrıca fiyatlandırılmaktadır. Kale Rampa olarak bizler, siz değerli müşterilerimizin ihtiyacına en uygun çözümleri sunarken fiyat politikamız ile de yüzünüzü güldürmekteyiz. Uygun fiyatlı ürünü yıllar boyu sorunsuz kullanacağınız bizim en büyük sözümüz olmaktadır. Satış sonrası destek ile de herhangi bir aksaklık durumunda zamanınız ve işgücünüzden kayıp vermeden sizlerin daima yanında olmaktayız.

Yaklaşık 12 mt uzunluğunda olan Gömme sınıfı rampalar kot farkının olmadığı yükleme alanlarında bir beton detayı içerisine yerleştirilerek gerçekleşmektedir. 8-10-12-15 ton taşıma kapasiteli olarak imal edilmektedir. Ürün 1600-0 mm arası yükleme boşaltmaya gayet uygundur. Avantajı gömme rampa kapandığında herhangi bir alan işgal etmemesidir. Gömme rampa ön bölümününde bulunan  flap araç dorsesine oturtulup yükleme boşaltma başlar.Forklift yükü ile birlikte araç dorsesine Gömme rampa üzerinden tırmanmaya başlaması ile araç amortisörleri ile birlikte senkron bir şekilde çalışarak yaylanma yapar. Bu yaylanma  Gömme Rampa dan araç dorsesine geçen Forklift de   herhangi bir sekme yapmaz. Kullanıcı bu sayede sorunsuz bir yükleme boşaltma gerçekleştirmiş olur.

Gömme Rampa da kullanılan malzemeler st 52 ve üzeri mukavvemete sahip olup ön flap grubu ile ana karkas hidrolik piston tahriği ile çalışmaktadır.