Menteşeli Rampa Kullanım Alanları

admin

15 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Menteşeli rampa öncelikli görevi olarak monte edildiği alanda yükleme veya boşaltma yapılacağı zamanlarda aradaki kot farkını ortadan kaldıran çok işlevsel rampalar arasındadır. Genellikle eğimli bir açı oluşturarak forklift gibi araçların rahatlıkla üzerinde yük ile birlikte hareket etmesini sağlamaktadır. İki mesafe arasında ki yükseklik farkını ortadan kaldırması sayesinde hızlı şekilde işlemin tamamlanmasını sağlamaktadırlar. Kullanım alanları arasında olan konteynır yükleme esnasında dil uzunluğu sayesinde arada boşluk kalmasının önüne geçer ve böylelikle yapılması planlanan işlem çok daha hızlı ve güvenli şekilde tamamlanır. Ortalama çalışma aralığı ayarlanabilir ve cepler şeklinde monte edildikleri depo gibi alanlarda menteşeli rampa tır ve kamyon gibi araçlara rahatlıkla erişim imkânı sağlamaktadırlar.

 

Kullanılan gelişmiş sistemler sayesinde araç homojen yani yük her yere eşit şekilde dağılmamış olsa dahi menteşeli tip rampa güvenlik açığı yaratmaması üzerine dizayn edilmiştir. Bu sayede taşıma esnasında işçi ve yük güvenliği maksimum seviyede sağlanabilmektedir. Farklı yüklerin yaratacağı sarsıntıların yükün boşaltma veya yükleme esnasında oluşturacağı olumsuz koşulların önüne geçilmektedir. Farklı ebat ve tonaj kapasiteleri ile imal edilen rampa hemen her depo ve kullanım amacına uygundur. Sağlam menteşe yapısı ile uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Kale Rampa yükleme sistemleri ürünleri arasındadır.

 

Menteşeli tip rampalarmenteşeli rampalar

 

Dağıtım Merkezi Menteşeli Rampa Seçimi

 

Her depo veya yükleme – boşaltma alanı farklı kombinasyonlarda ebatlar veya özellikler içermektedir. İşlemin yapılacağı menteşe tip rampa platform boyu veya genişliği hatta arzu edilen yükselti farkı bunlar arasında söylenebilir. Bütün bu unsurlar göz önüne alınarak tecrübeli ekip arkadaşlarımız sizler için gerekli tespitleri yapmaktadırlar ve bu sayede tır, kamyon veya konteynır yükleme – boşaltma sırasında maksimum verim sağlanmaktadır.

 

Birçok farklı zemine rahatlıkla kompakt uyum sağlama nitelikleri sayesinde müşterilerimizin memnuniyeti sağlanmaktadır. Daha detaylı bilgi edinmek için menteşeli rampa ürün sayfasına dönebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Farklı cepler için imal edilen her bir menteşeli tip rampa sayesinde artık birden fazla aracın aynı anda işini hızlı şekilde bitirme şansını yakalayabilirsiniz. Bunlara ek olarak monte edilecek menteşeli rampa için her cebin ebatlarının uygun olması veya monte işleminin gerçekleşmesi için yeterli alanın bulunması gerekmektedir.

menteşe tip rampaMenteşeli rampa

Menteşeli Rampa Fiyatları

 

Genel olarak bilgi edinebilmeniz için bilgiler sunmaya çalışacağız zira talebe göre değişen fiyatlar olabildiğinden kesin rakamlardan söz etmek pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle sizlerle ile yüz yüze görüşmek ve en ideal menteşeli rampa seçimi yapıldıktan sonra fiyatları üzerine bilgi vermeyi tercih etmekteyiz.

 

Kale Rampa Farkı ve Ayrıcalığı

 

Gömme sınıfı rampa sınıfına dahil olan menteşeli rampalar beton içine gizlenmiş olması ve uzun dilinin sayesinde yükleme & boşaltma işlemlerinde güvenli çalışma ortamı yakalanmasını sağlamaktadır. KaleRampa Yükleme sistemleri ise sizlerin bu taleplerini göz önüne alarak kaliteli malzeme seçimi ve işçiliği ile ön plana çıkmaktadır. Malzeme seçimi ve işçilik ayrıcalığı uzun yıllar rahatlıkla işlerinizi idare etmenizde katkı sağlayacaktır. Benzersiz tasarımı sayesinde dil direk olarak aracın dorsesine baskı uygulamaktadır ve yükün beton zemin ile araç arasında kalmasını sağlar ki menteşeli rampa hidrolik sistemleri bu sayede çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

 

Rampa dilinin ayarlanmasıyla birlikte yükleme rampası otomatik ayarlarını gerçekleştirir ve bu sayede aracın ileri geri sürekli hareket etmesine gerek kalmadan rahatlıkla forklift ve transpalet yolu oluşturulmuş olur. Kenetlenme kusursuz biçimde gerçekleştiği için menteşeli tip rampa ve araç senkronize olarak çalışmaya başlar ve istenmeyen sarsıntıların önüne geçilir. Güvenli ve emniyetli çalışma ortamının yaratılmasında çok önemli olan bu özelliği sayesinde istenmeyen aksaklıkların veya zararların önüne geçmiş olursunuz. Yükleme sistemleri imalatlarımızdan olan teleskopik rampalar 2 adet piston barındırmaktadır ve bir tanesi ana kaldırıcı olarak işlev görürken diğeri ise dil grubundan sorumludur. Bu ikilinin kombin çalışma prensibi ile kusursuz işler ortaya çıkarmanız amaçlanmaktadır hatta istenmeyen olumsuz neticelenebilecek olasılıklar ortadan kaldırılır.

 

Kullanılan malzeme kalitesi ve standartları aşağıdaki gibidir;

  • Kaliteli dayanıma sahip malzeme tercihi
  • Avrupa standartlarına uygun imalat ve bütün menteşeli rampa yükleme sistemlerimiz aktif olarak ihraç edilmektedirler.
  • Ürünlerimizin korozyon sebebiyle zarar görmelerini engellemek için kullanılan Epoxy astar akrilik boya sayesinde uzun ömürlülük.
  • Sinerjik palslı kaynak ile pürüzsüz zeminler ve uzun ömürlü dayanımı yüksek noktalar.

Bütün bunları ve detayları görüşmek ve sizlerle tanışmak için Çorlu sanayi bölgesinde bulunan firmamıza siz değerli müşterilerimizi bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.