Makaslı Platform ve Avantajları

admin

12 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Makaslı Platform ve Genel Özellikleri

Öncelikli olarak makaslı yük platformu nedir sorusuna cevap verirsek avantajları, kullanım amaçları ve genel özellikleri hakkındaki bilgileri kavramamız çok daha kolay olacaktır. Makaslı platform yükseklik farkından dolayı erişilmesi zor olan yerlere rahatlıkla erişmeyi sağlayan yük taşıma platformlarındandır. Endüstriyel olarak çok çeşitli sektörlerde ve alanlarda kullanılmaktadırlar. Fabrika, sanayi, yükleme hattı veya depo iç ve dış cepheleri gibi alanlarda kot farkını ortadan kaldırarak; forklift gibi araçların rahatlıkla bölümler arasında hareket etmesini sağlayan sistemlerdir. Genellikle 8 – 10 – 12- 15 ton ağırlığında yükleri taşıyabilecek şekilde imal edilirler. Makaslı platformlar genellikle betona gömme şeklinde monte edilirler ve bu sayede günlük çalışma saatlerinde; kullanılmadıkları ve kapalı tutuldukları esnalarda işçilerin verimliliklerinde olumsuz etkileri olmamaktadır.

 

Makaslı Platform Kullanım Amaçları

 

Genel olarak gömme rampa sınıfı kullanım amaçlarına benzer özellikleri barındırmasının yanı sıra uzun eğimli olarak kalkıp inmedikleri ve dikey çalışma prensiplerine sahiptirler. Makaslı platform dikey iniş kalkış yapması sayesinde büyük miktarlarda ki yükün çok kısa sürede istenilen yüksekliğe ulaşmasını sağlar. Özellikle makaslı platform sistemleri sevkiyatın yapıldığı alanlarda boşaltma veya yükleme yapılması, katlar arasında ki kot farkının yarattığı taşıma zorluklarının giderilmesi ve üretim bantlarına malların rahatlıkla aktarılmasını sağlamaktadırlar. Özel amaçlar için üretilebilmeleri ve ebatlarının değişikliklerin bulunması işletme sahiplerinin kendi endüstriyel alanlarında çok daha verimli olmalarını sağlayabilmektedir. Büyük miktarlarda yüklerin tek seferde aktarılması amaçları ile çeşitli noktalara monte edilebilirler.

Bütün bunların dışında makaslı platform kullanım alanları çok farklı yer ve alanlar olabilmektedir. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek KaleRampa Yükleme Sistemleri tecrübeli mühendis ekip arkadaşlarımızdan fikir alabilirsiniz.

 

Makaslı Platform Çeşitleri

 

Çok ve tek makaslı çeşitleri yanı sıra sahip oldukları motor türlerine göre de farklılıklar gösterebilirler. Akülü yani elektrikli makaslı platform sessiz çalışma özelliği sayesinde rahatsızlık vermeden sizlerin işlerinizi halletmenizi sağlayabilmektedir. Dizel motorlu onlar ise daha yüksek sesli çalışabilmektedirler ama her ikisinin de farklı avantajları sizlere kolaylıklar sağlayabilir.

 

makaslı platformDış cepe için makaslı platformÇok makaslı platform

Makaslı Platform Avantajları

 

Yükleme işlemini kontrollü ve hızlı şekilde yapılmasını sağlamalarının yanı sıra insan gücüne ihtiyacı en aza indirmeleri ile iş verimine olumlu etkileri olmaktadır. Zaman tasarrufu ve yük güvenliğinin sağlanması makaslı platform avantajları arasında en öne çıkan özelliklerdir. Her müşteriye özel olarak tasarlanabilir olmaları ise işletmelerde verimliliği ciddi şekilde arttırmaktadır.

 

Kale Rampa Makaslı Platform Ayrıcalıkları

 

Yukarıda genel açılardan yaklaşmış olduğumuz makaslı rampa yük taşıma sistemlerine Çorlu menşeli firmamız olan Kale Rampa ayrıcalıklarından da kısaca bahsetmek isteriz.

  • Ürünlerimizin tamamı Avrupa standartlarına uygun imal edilmektedir ve Avrupa’ya ihracatı bulunmaktadır.
  • ST-52 ve üzeri mukavemete sahip malzemeler kullanılır
  • Ana karkas ile hidrolik piston tahriki
  • Kaliteli çelik konstrüksiyon
  • Betona gömme veya direk zemine monte edilebilme
  • Epoxy astar akrilik boya ile boyanma. Bu sayede ürünlerimizin dışarda kaldıkları sürede hava koşullarının veya başka unsurların neden oldukları korozyona karşı dayanımı en üst seviyededir.
  • Sinerjik paslı kaynak sayesinde daha sağlam ve pürüzsüz yüzeyler.

 

Satılık makaslı yük platformu ürünlerimizi görmek ve fiyat teklifi almak için bizimle irtibatta geçebilirsiniz. Bütün mühendis arkadaşlarımız sizlerin beklentilerini ve çalışma koşullarını yine sizlerle değendirerek olabilecek en optimum ürünü sizlere teslim etmek için her zaman hazır bulunmaktadırlar. KaleRampa Yükleme sistemleri olarak size en uygun hizmeti en ekonomik şekilde sunmaktan memnuniyet duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.