Makaslı platform teknolojisi

admin

09 Aralık 2020

Yorum yapılmamış

makaslı platform teknolojisiÇoğu işletmenin vazgeçilmezleri arasında olan makaslı platform, sahip olduğu teknolojisi sayesinde depo gibi alanların vazgeçilmezi haline gelebilmektedir. Farklı kapasitelere sahip olan bu sistemlerin kaldırma yük ağırlıklarının yanı sıra ebatları, ve kaldıracağı yükseklik farkları da değişebilmektedir. Dikine işlem görmeleri nedeniyle özellikle dar alanda yukarıya doğru gayet istenilen mesafenin kat edilmesi de bu durumda mümkün olabilmektedir. Gelişen teknoloji doğal olarak makaslı platform ekipmanlarında da gelişmeye neden olmaktadır ve bu güncellemeler doğrudan firmaların işleyişine katkı sağlamaktadır. Tek, çift veya çoklu temel modelleri olan bu yapıların kullanım amaçları genellikle benzer olmasına karşın işlevselliklerinde farklılıklar göze çarpmaktadır. Temel niteliklerine göre aşağıda sahip oldukları modern teknolojileri aşağıda maddeler halinde sıraladık.

 

Makaslı platform hidrolik sistemleri

Yukarı doğru çıkma veya aşağı doğru inme sırasında makaslı platform hidrolik sistemler konforlu ve güvenli hareketi sağlamaktadırlar. Öte taraftan istenilen ayarın en doğru şekilde yapılabilmesi için de aynı zamanda bu ekipmanlar doğrudan etkisini gösterebilmektedirler. Kaliteli olmaları uzun ömürlü bir çalışma arkadaşı edinmenizde önemli paya sahiptir zira sürekli yoğun çalışmalar yada ağır yükler altında yıpranmalar oluşmaktadır. Sürecin ilerleyen zamanlarında bu şartlara dayanabilecek malzeme kalitesi öne çıkarken, aynı zamanda işlerinizi yönetirken de sizlere farklı avantajlar sunabilmektedirler. Sıvı basıncı ve bir motor kuvveti ile işlem yaptıkları için kompleks sistemler haline gelmektedirler ve fiyat açısından maliyeti düşürmek adına u teknolojilerden kaçınılmaması gerekmektedir.

Platform oynar parçalar

makaslı yük platformuÇok sayıda oynar parçaya sahip oldukları için her birinin kaldırılacak yüklere göre özenle seçilmiş ve doğru şekilde monte edilmiş olması gerekmektedir. Makaslı platform yukarı çıktıkça ana zemin üzerinde ki mesafesi de artacağından rulman gibi parçaların işlemini doğru yapabilmesi için olabilecek en optimum seçeneklerin uygulamaya alınması gerekmektedir. Büyük yükler aynı zamanda yükleme veya boşaltma yapılırken forklift gibi araçlar tarafından idare edilebilmektedirler ve bu nedenle süreç esnasında sarsıntılara karşı da özelliklerini kaybetmemeleri gerekmektedir. Sarsıntıyı azaltıcı yan ekipman destekleri ile bu durum ortadan kaldırabilir veyahut minimum seviyeye çekilebilir. Çalışma koşullarının doğru belirlenmesi ve istenilen talebin karşılanabilmesi adına uygulanacak yöntemlerde değişiklikler olabilir.

Güven içinde çalışma ortamı sağlamanın çalışanların iş esnasında performanslarının da artmasına fayda sağlamaktadır. Buna ek olarak doğrudan verimin artması ile aynı sürede daha fazla işin bitirilebilecek olması ile işletme kapasiteleri arttırılabilir. Daha alım sırasında sizlere fiyat performans sunabilecek olan tercihlerin yapılması, makaslı yük platformu getirileri arasında gösterilebilir. Özellikle yoğun olunan durumlarda iş bitim tarihine yetişmesi gereken işlerin birikmemesi saplanabilir ve malla yada yükler kısa sürede hedeflenen noktaya taşınabilir. Doğru kapasitesinin belirlenmesi sayesinde ise iş planlamaları yapılırken, şaşmalar meydana gelmez ve doğrudan memnuniyet yaratıcı bir ortam yaratılabilir. Kale rampa ailesi olarak kesintisiz desteklerimizi vermeye devam etmekteyiz ve bu nedenle her daim soru ve önerileriniz için bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.