Makaslı platform tanımı ve mekanizması

makaslı platformYükseltici Platformlar olarak ta bilinen makaslı platform, düşük maliyet ve iş güvenliğini ön planda tutarak üretilmiştir. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olup hem iç mekanda hem de dış mekanda güvenle kullanabilirsiniz. Ayriyeten zamanda da tasarruf edebilir ihtiyacınıza göre akülü veya dizel olarak tercih edebilirsiniz. Ağır sanayi, tekstil, inşaat sektörü ve kargo firmalarının öncelikli tercih ettiği bu ürün piyasanın en fazla aranan ismi olmuştur. İşçilerin güvenliği düşünülerek tasarlanmış olup aynı zamanda birçok işten tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Teknolojinin de hızlı bir şekilde gelişmesi ile insan hayatı oldukça kolaylaşmış ve iş gücü de olan yapılara makaslı platform denilmektedir. Bakımı ve muhafaza edilmesi oldukça çok kolaydır ve çalışma mekanizması kullanım açısından oldukça rahattır. Yüksekliği istediğiniz gibi ayarlanabilir ki bu durum her işletmenin rahatlıkla şartlarına adapte olabilmesini sağlar. Artık çok yüksek raflara ulaşmanız daha kolay ve güvenli olacaktır.

 

Makaslı platform kullanım alanları ve saklama koşulları

 

Makaslı platform sayesinde erişmesi zor noktalara kolayca ulaşabilir daha düzenli bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Dar alanlara sahip işletmelerde direk yukarı çıktığı için çok daha verimli ve kullanışlı depolama yapabilir ki yerden ve zamandan tasarruf sağlanır. Özellikle İnşaat sektöründe sıkça kullanılır ve her alanda oldukça işlevsel bir kullanım alanı bulunmaktadır. Dış cephe tadilat ve tamirat işlerinde çok sık tercih edilir. Kargo firmaları ürünlerini yüksek raflara daha kolay yerleştirir ve kullanım alanları daha çok açılmış olur.

Makaslı platform ile diğer iş makinelerine göre en farklı özelliği 22 metreye kadar istediğiniz yere rahatlıkla ve güvenli bir şekilde ürünlerinizi koyabilmenizdir. İş yükü azalır ve daha az personele gereksinim duyulur. Ağır yükleri kolayca taşıyabilir ve istediğiniz alana çok rahat erişebilirsiniz. Yüksek taşıma kapasitesine sahip makaslı platformlar hem iç hem de dış mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Tek kişi ile yükleme, indirme ve kurulum yapılabilir ki bu durum sayesinde fazlasıyla işçilerin emek gücünden kazanım sağlanır.

Dar alanlarda rahatlıkla çalışabilen yapılar olduklarından alan kısıtlaması olan yerler için idealdirler. Engebeli ve zor arazi şartlarında kullanılan makaslı platform aynı zamanda fiyat açısından da sizlere avantaj sağlarlar. İster iç isterseniz dış mekanda kolayca muhafaza edebilirsiniz ve saklama koşulları manasında da oldukça getirisi olan ürünlerdendir. İç alanlarda küçük boyutları ve formu sayesinde sizlere daha pratik kullanım alanları sağlar.

 

Kullanım alanlarına göre sahip olduğu çeşitleri

 

Makaslı Platform çeşitleri kullanım alanına göre Akülü ve Dizel olmak üzere 2 gruba ayrılır. Akülü olan makineler oldukça sessiz çalışır ve çevreye hiç bir şekilde zarar vermez. Dış alanlarda ise dizel olanları tercih etmek ihtiyacınızın şekline göre çok daha doğru ve verimli bir karar olur. Akülü Makaslı Platformlar daha çok iç mekanlarda kullanır. Sessiz çalışması çok büyük bir avantaj olup yüksekliği ayarlanabilir. Kale rampa ürünleri depo içleri, beyaz eşya fabrikaları, mobilya fabrikaları gibi birçok alanda kullanılır ve kolay depolama sağlanır. Hem tekerlekli hem de tekerleksiz olarak mevcuttur. Dizel makaslı platform daha çok dış alanlarda kullanılır ve her türlü coğrafik alana göre tasarlanmıştır. Dış cephe tadilat ve tamirat için oldukça güvenlidir. Çatı ve tavaların tadilatında ya da binaların ulaşılmayan camları rahatlıkla temizlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.