Makaslı platform özellikleri ve seçimi

admin

14 Ekim 2020

Yorum yapılmamış

makaslı platformMakaslı platform dik bir şekilde yüklerin istenilen noktaya kaldırılmasını sağlayan yükleme sistemleri arasındadır. Genellikle tek bir kullanım amacı olmasına rağmen kullanım alanları olarak farklılıklar gösterebilirler. Lojistik merkezlerde, depolarda, üretim tesisleri ve fabrikalarda, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, şantiyelerde ve inşaat alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Hangi özelliklerde makaslı platform ihtiyacınızın oluşacağı işin durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. İş güvenliği ve kazaların önlenmesi açısından tercih edilecek ürünün kesinlikle kaliteli ve yüksek standartlarda olması tavsiye edilir. Zira yüksek bir noktadan zemine düşecek olan ağır bir kütlenin yaratabileceği hasarın olumsuz sonuçları tahmin edilemez boyutlarda olabilir.

 

Makaslı platform özellikleri

 

makaslı platformlarMakaslı platformlar yukarı ve aşağı hareket edebildikleri için sabit bir noktada kullanım gayesi var ise tercih edilebilecek yükleme sistemleri arasındadırlar. Taşıyabilecekleri yük miktarına ve yükselebilecekleri mesafeye göre özelliklerini ikiye ayırabiliriz. Ağır yüklerin dikey olarak kaldırılması planlanıyorsa tercih edilebilecek sistemler Avrupa standartlarında olmalıdır. Kalitesiz malzemelerin gösterdiği limitlere güvenebilmek zor olacaktır ve istenmeyen aksaklıklar baş ağrıtabilir. Çalışma alanın etüttü doğru yapıldıktan sonra ise kaldırılması planlanan mesafeye göre 10 m civarında bir yükselti farklı asansör gibi ortadan kaldırılabilir. Daha kısa kaldırma mesafesi ile çalışılacak ise tek makaslı platform ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Tek bir noktaya sabitlenebilecekleri gibi bazı modeller tekerlekli olarak ta imal edilebilmektedirler.

Kaldırma işini üstlenecek olan güç ünitesi dizel, elektrikli, gazlı ve propanlı gibi modellere ayrılabilirler. Kapalı alanlarda genellikle elektrikli makaslı platform modelleri tercih edilmektedirler. Kimi modeller ise iki yakıt seçeneği sunabilmektedir ve bu sayede sizlere kullanım açısından esneklik sağlayabilir. Hidrolik kontrol sahibi olan makaslı platform seçenekleri ise sahip olduğu özellikleri sayesinde sizlere daha geniş bir kullanım imkanı sağlayabilmektedirler.

 

İşletme şartlarına göre doğru makaslı platform seçimi

 

tek makaslı platformTercih yaparken en önemli etkenlerden birisi ise işletme şartlarına uygun makaslı platform seçimi yapılmasıdır. Yeterli alana sahip bir çalışma ortamına sahip iseniz seçim yapma kısmında da bolca seçeneğe sahip olacaksınızdır. Dar ve fazla ergonomik olmayan yerlerde size seçim yaparken en doğru tercihi yapmış olmak çok önemlidir. Planlama yaparken kaldırılacak mesafe yani platformun çalışmanınım yüksekliği ve yük miktarı sizlerin seçim esnasında dikkate almanız gereken ana unsurlar arasındadır.

Kaliteli ve Avrupa standartlarında malzemelerden ve tecrübeli mühendis ekip tarafından imal edilen yükleme sistemleri uzun yıllar sizlere hizmet etmeye devam edecektirler. Sabit kullanım mı yoksa mobil yani seyyar kullanım amacının hangisinin size en uygun olduğunun tespitinin de epey faydalı olacağının altını Kale Rampa ailesi olarak çizmek isteriz. En doğru seçimi yapmak için aklınıza takılan sorlarınız olması durumunda onları yanıtlamak ve sizlerle tanışmaktan kıvanç duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.