Makaslı platform ile artık her iş daha kolay

admin

07 Temmuz 2021

Yorum yapılmamış

makaslı platformÇalışma alanı dar olan işletmelerde makaslı platform iş kolaylığı sağlama açısından epey önemlidir. Her zaman büyük ve ağır yükleri dikine kaldırma büyük bir işlevsellik kazandırmaktadır. Farklı modelleri olmasına karşın yükleme rampaları arasında epey yoğun tercih edilmektedirler. Yüksek yerlere erişme kolaylığı sağladığı için depo gibi alanlarda katlar arası ürün transferi rahatlamaktadır. Aynı zamanda üzerine işçinin de binebildiği bir ortam yaratmaktadır ki bu sayede yüksek noktalarda çalışma imkanı oluşur.

 

Makaslı platform fiyatları nelere bağlıdır?

 

makaslı platformlarMakaslı platform fiyatları ile doğrudan işlevsellik arasında bağlantısı olan ürünler arasındadır. Diğer taraftan bu gibi ürünlerin pek çoğunun hammaddesi dolar bazında fiyatlandığından değişkenlik göstermektedir. İmalat aşamasından sonra da görev yüküne göre kalite standartları değişmektedir ve bu da fiyatları etkiler. Örneğin daha ağır yükleri kaldırması için güçlü motor gibi aksamlara ihtiyacı olduğundan bunlarda doğrudan fiyatları etkilemektedir. Çalışma koşullarının genellikle ağır oluğu ve dış ortam şartlarına epey maruz kaldığı düşünüldüğünde ise makaslı platform fiyatları parasının hakkını veriyor diyebiliriz.

 

Sahip olduğunuz alana göre nasıl bir model tercih etmelisiniz

 

Çalışma koşullarını optimum verimde tutmak bütün yöneticilerin arzusudur ve bunun için yoğun çaba sarf ederler. Bunlarda sahip olduğunuz ekipmanların ebatları da etkilidir ve tercih edeceğiniz makaslı platform modeli burada kendisini belli eder. Daha geniş bir kaldırma yüzey alanına ihtiyaç duyacaksanız mutlaka buna uygun bir alana sahip olmalısınız. Dar bir işletmenin içerisinde çalışma sırasında cihazın fazla yer kaplaması doğrudan diğer yükleme rampası gibi aletlere alan bırakmazlar. Bu durum iki işi aynı anda idare etmek zorunluluğu olduğunda göze çarpmaktadır ve ciddi zorluklar çıkartırlar.

Diğer bir etken ise kaldırma kapasitesidir ki bu en önemli unsurlar arasında yer alır. Sahip olduğunuz ürünlerin yada palet toplam ağırlıklarının tespit edilmesi burada etkin rol oynar. Fazla yüklenme kazalara neden olacağından yada istenemeyen olumsuzluklar çıkartacağından bu araştırmanın satın alma öncesi yapılması gerekmektedir. Doğru tespitler ile rahatlıkla düzgün ve işlevsel performansı en yüksekte olan makaslı platform modelleri arasından birini tercih edebilirsiniz. İlerleyen yıllarda fiyatları fazla olan bu tip ürünlerde değişiklik yapmanın masraflı olacağı unutulmamalı ve buna uygun ilk adımların atılması göz ardı edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.