Makaslı platform hakkında sık sorulan sorular

admin

21 Aralık 2020

Yorum yapılmamış

makaslı platformlarÇok sayıda işletmenin en büyük yardımcılarından biri haline gelmiş olan makaslı platform, üzerinde hala çok sayıda soru işareti barındıran yükleme sistemleri arasında yer almaktadır. İşlevsellik açısından farklı bir konsepti beraberinde getirebilen ekipmanlar arasındadır ve herhangi bir fabrika, depo yada lojistik merkezlerde işçilerin en sık tercih edebilecekleri sistemlerdendir. Farklı modelleri olması ve kullanım maksadı olarak hemen hepsinin benzer niteliklere sahip olmasına rağmen kapasite ve yükseklik ayarları gibi özellikleri açısından özelleşmektedirler. Müşterilerimizin makaslı platform hakkında en sık soru sordukları maddeler aşağıdaki gibidir ve edinilebilecek bilgiler işletmelerin işlerini yönetmede epey işine yarayabilecektir.

Makaslı platform güvenli midir?

makaslı platform güvenliğiKaliteli firmalardan satın alınabilecek makaslı platform güven konusunda akıllarda oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırabilirler. Avrupa standartlarında rampa yada yükleme sistemi imal eden firmaların tercih edilmesi, iş güvenliği için de gerekli önlemleri bünyesinde barındırmaktadır. Fakat her ekipmanda olabileceği üzere düzgün ve kurallara uygun biçimde kullanılmaması durumunda güvenlik zafiyetleri ortaya çıkabilir. İşçi güvenliğini ve sağlığını güven içinde tutabilmek adına kullanım talimatlarına uygun biçimde kullanılmalıdır. Belirlenmiş olan kapasitenin üzerine çıkılması, özellikle yükseklik kazanıldığı zaman makaslı platform üzerinde konuşlanmış olan kişi ve çevresindekiler için güvenlik açısından risk barındırabilmektedir. Kullanım başlamadan önce gerekli eğitimlerin işçilere verilmesi ve uygulamaların yapılması olası riskleri minimum seviyeye çekmektedir.

Dış mekan kullanımları için makaslı platformlar uygun mudur?

Gereksinim duyulması durumunda makaslı platformlar dış mekan kullanıma uygundurlar lakin bu çalışma ortamına göre imal edilmiş ekipmanın satın alınması önemlidir. Dış ortamların yapısına uygun tekerlek ve diğer parçaların üretilmiş olması sayesinde rahatlıkla görevlerini yerine getirebilirler. Genellikle dışarıda daha çetin koşullar meydana çıkabilmektedir ve bu nedenle gerekli eğitimi almış kişilerin kullanımına açılmaları önem arz etmektedir. Çok değişken şartlar ile karşılaşılabileceği için ihtiyaçların doğru tespit edilmesi gerekmektedir ve satın alma aşamasına bu doğrultuda gidilmelidir.

Kiralama yapabilir miyim?

Kısa süreli gereksinimlerin giderilmesi için başvurulacak olan kiralama yöntemi, makaslı platform için de geçerli bir durumdur. Kale Rampa olarak kiralama hizmeti vermiyor olmamıza rağmen çeşitli firmalar bu hizmeti müşterilerine sunabilmektedirler. Günlük, haftalık ve aylık kiralama opsiyonları sunulabilmektedir zira bunun için hizmeti veren firmadan gerekli bilgilendirmeleri almanız gerekmektedir. Fiyat kiralama süresine ve tedarik edilecek olan ekipmanın niteliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin kaldırma kapasitesi, erişebildiği yükseklik gibi faktörler ücret varyasyonlarına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.