Lojistik sektöründe rampa sistemlerinin etkileri ve ekonomiye katkıları

admin

16 Ağustos 2020

Yorum yapılmamış

lojistikte rampa sistemleriKale Rampa Yükleme Sistemleri olarak imal ettiğimiz ürün portföyümüzü yurt dışı firmalarına sunmanın gururunu yaşıyoruz. Günümüz de ülke ekonomisi için üretimin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığı, global dünya da bir ürünü imal eden firmanın ülke ekonomisine ne derece katkılar verdiği gerek mikro boyut ekonomi ölçülerinde gerek makro boyut ekonomi ölçülerinde gözükmektedir.

Macro ekonomi çünkü lojistik bir firmanın beslenebilmesi bir mamul veya yarı mamul ortaya çıkarabilmesi için çok önemlidir. Lojistik firma giderlerinde yaşadığımız zamanlarda firma boyutuna göre önemli bir maliyet tutmaktadır.

Lojistik ne kadar hızlı ve seri ilerlerse, üretim o kadar hızlı olacak ve tedarik o kadar kısa sürecektir. Bu işleyiş de firma ekonomisi ve milli ekonomiye etkisini hız ile orantılı olarak arttırır. Lojistik departmanlarında kullanılan ve lojistiğin eli kolu durumuna gelmiş rampa sektörü ülkemizde gün geçtikçe, yeni teknolojiler ile birlikte firmalar tarafından tanındıkça gelişmektedir. Hızlı ve hatasız işlerin ortaya konmasında vermiş olduğu katkıları ile teknoloji sürekli işletmeleri ileriye taşımaktadır. Bu anlamda yükleme sistemleri üreten firma olarak bizler gerek ARGE yatırımları gerek global dünyada gelişen teknolojileri ülkemize transfer ederek üretim ayağımızı geliştirmekteyiz.

 

Yükleme rampası sektöründe Avrupa ile aradaki farkı kapatma

 

Geçtiğimiz orta vade uzunluğunda ki yıllarda yükleme sistemlerine gerekli önemin firmalarca verilmemesi sebebiyle Avrupa firmalarının arkasında kalmış ülkemizin üretim tesisleri, günümüzde yükleme rampası veya sistemlerine ve lojistik departmanlarına verdikleri ekipman ve bütçe desteğiyle aradaki makası iyi denilebilecek derecede kapatılmıştır.

1000 m2 ölçüde bir yükleme alanına bir adet rampa tasarlanan Avrupa’nın önde gelen BSH, THSSENKRUPP, SİEMENS, 3M gibi firmalarında ki bu anlayışın günümüzde, ülkemiz ekonomisine önemli derecede katkı sağlayan, katma değer yaratan firmaları tarafından da benimsemiş durumdadır. Aradaki makas giderek daralmakta ve ilerleyen yıllarda Avrupa ile rekabet ederek katma değeri yüksek ürünler ortaya konulabilecektir.

 

Lojistik departmanının firmalar için önemi

 

lojistik yükleme sistemleriÖnemli CEO’ların belirtmiş olduğu gibi “günümüzde bir firma için satış-pazarlama departmanın ne ölçüde değerli ise lojistik departmanına o ölçüde değer verilmesi gerekmektedir. Büyüme bu iki departmanın birbirine paralel olarak ilerlemesi ile gerçekleşir” sözü, Kale Rampa olarak yaptığımız işin ne derece önemli olduğunu göstermektedir. Ortaya koymuş olduğumuz firma politikamız sayesinde Türkiye’de rampa sektörünün kalitesini sürekli yukarı çıkarmaktayız. Kıstas aldığımız Avrupa standartları ile en kaliteli ve güncel imalat teknolojilerini kullanarak yüksek kalitede ürünler ortaya çıkartabiliyoruz.

Güven tahsis eden firma olarak yükleme sistemlerinde firma ihtiyacına binaen yapmış olduğumuz mühendislik çalışmalarını, yükleme projelerini müşterilerimizin ihtiyacını en iyi şekilde görerek geliştirmekteyiz. Birlikte ortaya koyduğumuz çalışmaların neticeleri olarak sorunsuz, hızlı ve güven içinde ilerleyen işler ortaya çıkartıyoruz.

Kullandığımız ekipmanlarımızı en kaliteli ürünlerden tercih ederek imalatını yapmış olduğumuz rampalar, müşterimiz olan firmalara uzun yıllar hizmet etmektedir. Ucuz malın uzun vadede daha pahalıya geldiğini bildiğimizden ortaya koyduğumuz yükleme sistemleri projelerinde sürekli en yüksek standartları çıkarmaktayız. Daha önce de belirttiğimiz gibi lojistik bir firma için çok önemlidir hatta bu noktada yaşanacak bir aksaklık hem firmaya hem müşterisine yüklü bir ekonomik kayıp olarak dönebilir. Ek olarak problemlerin giderilmesi sürecinde yaşanan stres ve harcanan efor işletmecilerin fazlasıyla gereksiz yorulmasına neden olacaktır.

Yükleme rampalarında kullanılan forklift ve trans palet gibi ürünlerin kalitesi de çok önemlidir zira bir işin her adımı diğer noktasını etkilemektedir. Kaliteden taviz veren bir firmanın ürettiği üründe kalitenin yakalaması imkânsızdır. Kaliteyi yakalamak için yükleme rampalarında Kale Rampa firmasında şaşmayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.