Kumandalı makaslı platform nitelikleri

admin

14 Nisan 2021

Yorum yapılmamış

makaslı yük platformuYüksek yerlere ulaşmanın en kolay yollarından birisi her daim çeşitli araçlardan yardım almaktır ve makaslı platform bu hususta ciddi getiriler sağlamaktadır. Farklı amaçlar için kullanılabilecek olan kumandalı modelleri ile artık Kale Rampa sizlere çeşitli opsiyonlar da sunmaktadır. Bu konunun detaylı bir şekilde anlaşılması için yazmış olduğumuz bu makale ile müşterilerimizi bilinçlendirmek faydalı olacaktır.

Bilindiği üzere her kumandalı makaslı platform bir elektronik devre sayesinde istenilen seviyelere ulaşmayı amaç edinmektedir. Fakat arzu edilen yüksekliğe erişmek için yükleme sistemi sahip olması gereken nitelikleri ile ayrışabilir. Örneğin uç noktalara erişimin sağlanabilmesi için çok makaslı sistemler sizlere uygun olurken, diğer işletmeler için bu gerekli olmayabilir. Çift makaslı olan yapılarda ise sağlam ve dayanıklı bir erişim imkanı sağlanırken diğerine göre daha alçak yerlere ulaşabilirsiniz. Kumandalı olması sayesinde ise operatör dilediği takdirde istediği şekilde sistemi çalıştırabilir ve konumlandırabilir.

Fonksiyon açısından otomatik sistemler insanların işlerini kolaylaştırmak için imal edilen tasarımlardır. Yükleme rampası sistemleri gibi durumlar için da aynı ey geçerli olurken doğrudan sizlerin tek başınıza zorlu görevlerin altından kalkmanızı sağlayacaktırlar. Diğer taraftan bir otomatik kumandalı makaslı platform istenildiği takdirde işçi üzerinde iken ileri geri hareket edebilir ve bunu otomasyon halledebilir.

otomatik kumandalı makaslı platform

Sabit ve mobil kumandalı makaslı platform sistemleri

Temel olarak iki farklı makaslı platform yapısından söz etmek yanlış olmayacaktır ve bunlar mobil ve sabit olanlarıdır. Sabit olanların tek bir merkez üzerinden çalıştığını kavramak adından rahatlıkla anlaşılabilir. Mobil olan yükleme sistemi ise kumanda yada benzeri bir otomatik istem yardımı ile hareket edebilir. Manuel olarak ta ilerletmenin mümkün olduğu bu cihazların artık işletmenizin en kullanışlı yardımcılarından birisi olması içten bile değildir. Kale Rampa güvencesi ile bütün otomatik sistemler ile makaslı yük platformu makine teçhizatı üretim tesisimizde yapılabilmektedir.

Teknik servis bakım çalışmalarının önemi

Montaj aşaması tamamlandıktan sonra her makine parçasının teknik servis ve bakım gereksinimleri doğmaktadır. Özellikle yük taşıma için imal edilen parçaların yıpranmaları göz önüne alındığında bunların periyodik bakımları zorunludur. İşin içine kumanda gibi elektronik aksamlar girdiğinde ise işler biraz daha karmaşık hale gelebilir.  Otomatik kumandalı makaslı platform konusundan uzmanlığını kanıtlamış olan Kale Rampa ise bunun altından kendi teknik ekibi ile rahatlıkla kalkabilmektedir.

Uzun süre gerekli bakımları yapılmamış olan yükleme rampaları ise bir süre sonra güvenlik açısından da sorunlar çıkartabilir. Nitekim üzerlerinden insan veya ağır yükler taşıyacağı göz önüne alınacak olunursa durumun ciddiyeti daha da anlaşılabilirdir. Kaliteli yükleme sistemleri üreten ve kendisini sektör içinde çalışan firmalardan alınacak olan teknik destek ve servisi sayesinde bunları düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.