Hidrolik Rampalar ve Faydaları

admin

21 Nisan 2021

Yorum yapılmamış

hidrolik rampalarAdını hidrolik kaldıraçlardan alan hidrolik rampalar özellikle fabrikalar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu tür yükleme rampası çeşitleri genellikle beton zemine gömülü olarak uygulanmaktadır ve kullanım amacı, mekanın büyüklüğü, yükseklik gibi koşullar göz önünde bulundurularak dizayn edilmektedir. Bildiğiniz üzere hali hazırda birçok çeşit rampa bulunmaktadır ve otomatik yükleme rampası özellikle tır, kamyon gibi yükseklikleri değişkenlik gösterebilen araçların yüklenmesinde son derece işleri kolaylaştırmaya yaramaktadır.

Hidrolik sistemler güçlerini yağ basıncından almaktadır ve elektrik gücü sayesinde kontrol edilmektedir. İlk olarak yükleme sisteminin yerleştirileceği beton zemin ince hesaplar yapılarak hazırlanmalıdır. Bunun sebebi rampanın boyunu ve beton yuvasının içine yerleştirilecek pistonların rahat hareket etmesini sağlamaktadır hatta kontrol paneli ve eğer kullanılacaksa sensörlerin kaplayacağı alan buna göre belirlenecektir. Hidrolik rampa sistemleri kamyon ve tırların depo girişine oluşturacağı kot farkını düzenlemek için kullanılmaktadır.

 

Otomatik hidrolik yükleme rampası sistemlerinin getirileri

 

otomatik hidrolik rampa sistemleriBu rampa türleri yüksekliği ayarlanabilir olduğundan ve sıvı gücü kullandığı için sağlam yapılar olarak göze çarpmaktadır. Üst yüzeylerinin genellikle damla desenli veya kare desenli olması sebebiyle de yükleme vasıtasına forkliftin rahatça çıkmasını sağlamaktadır. Eğer damper depo girişine göre yukarıda kalıyorsa otomatik olarak eğimi ayarlayan otomatik hidrolik yükleme rampası konumu, forkliftin yüklü veya yüksüzken rahatça yüzeye tutunmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Eğer ki yüzey forklift tekerleklerinin rahatça tutunamayacağı şekilde düz olursa özellikle yüklü durumda olan yaşanabilecek iş kazaları fabrikalar için büyük sorun teşkil edebilir.

Bunun için de hidrolik yükleme rampası yüzeyleri tabiri caizse pütürlü olarak üretilmelidir. Bu sistemlerin dorseye oturan ve yukarı aşağı hareketli dil sayesinde malzemeler taşınırken devrilme, dökülme gibi sorunlar ile karşılaşılması önlenmektedir. Bildiğiniz üzere üretim olan her işletmede malların güvenli bir şekilde sevk edilmesi ne kadar önem arz ediyorsa yine aynı özenle yüklenip istiflenmesi de o kadar dikkat isteyen bir iştir. Bu durumu en kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde sağlayan otomatik yükleme sistemi yılların verdiği tecrübemiz ile firmamız tarafından özenle üretilmektedir ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Birçok firma maliyet hesabını titizlikle yapmaktadır ve hidrolik rampa fiyatları aradıkları zaman işlerine en çok yarayacağı türde yükleme sistemlerini seçmek isteyeceklerdir. Bunun bilincinde olduğumuz için bizlerle iletişime geçen müşterilerimizin işletmelerinde ölçümlerimizi dikkatlice yaparak her zaman verdikleri paranın karşılığını misliyle almalarını sağlamak için gece gündüz çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.