Her noktada kullanışlı seyyar rampa sistemleri

admin

17 Haziran 2021

Yorum yapılmamış

seyyar rampaTır ve kamyon gibi ağır vasıtalardan mal yükleme boşaltmaya yarayan seyyar rampa sistemleri oldukça sık kullanılan araçların başında gelmektedir. Öncelikle dış operasyonlar için kullanılan bu rampaların en faydalı özelliği olarak kolayca bir noktadan başka noktaya hareket ettirilebilmeleridir. En az 8000 kg taşıma kapasitesine sahip olmaları ile ürelerinde forklift gezesine rahatça olanak tanır. Yükleme rampası söz konusu olduğunda mobil rampalar da epey kullanışlı olabilmektedir. Her işletmenin ihtiyaçlarına yönelik üretmek mümkün olduğundan farklı alanlara adapte olabilirler.

Bunun dışında transpalet vasıtasıyla bir insan tarafından da yükleme ve boşaltma işlemleri rahatça gerçekleşmektedir. Yanlarında bulunan bir tekerlerin yarısı yüksekliğinde bariyerleri sayesinde de olası kazalara geçit vermez. Kullanım yeri ve taşınacak yük çeşidine göre taşıma kapasiteleri arttırılabilir ya da azaltılabilir. Tekerlekleri vasıtası ile de çok rahat bir şekilde bir noktadan başka bir noktaya harekete edebilmektedir. Bir diğer taraftan kullanılış amacına göre uzunluğu değişmektedir. Standart ölçülerde değerlendirmemek gerektiği dış ortamda kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

 

Dış operasyon gözdesi hidrolik seyyar rampalar

 

seyyar rampalarYazımızın başında da değindiğimiz üzere dış operasyon için kullanılan hidrolik seyyar rampa bu alanda gözde araç olmaktadır. Bir işletmeye gelen mallar her zaman depo içlerinde muhafaza edilmez. Dışarıya da malzeme indirmeyi sağlayan bu yapılar demir ve çelik alaşımlı gövdeleri ile güven verirler. Çalışanların da işini son derece kolaylaştırmaya yarayan bu ürünlerin yapılan işi en verimli hale getirdikleri de gözlenmektedir.

Yükseklikleri ayarlanabilir olmakla birlikte her ortamda vasıta ile görevli personeller arasında sapasağlam bir köprü vazifesi görürler. Bu tür rampaların muhafaza edilme şekilleri de kullanım dışı oldukları zamanlarda üzerlerinin branda ile örtülmesidir. Hidrolik rampalar arasında da gücü sıvı yardımıyla iletmek ekipmanların daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Seyyar yükleme rampası adına da aynı çizgi devam etmektedir ve işlevsel yapılar olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Sonuç olarak dışarıda kaldıkları zaman birçok dış etmene maruz kalabilirler. Dayanıklı ve özel üretim toz boya ile boyansalar da daha uzun süre sorunsuz şekilde kullanabilmek için muhafaza etmek çok önemlidir. Bu araçların sağlam yapılmasının en önemi nedeni ise üzerinde ağır bir yükleme aracı da olsa rahatlıkla taşıyabilmesinin sağlanmasıdır. Yerden yaklaşık 45 derece açıyla dahi durabilen bu yapıların yüzeyi genelde damla desenlidir. Bunun nedenine gelirsek de üzerindeki aracın yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarında geriye doğru kaymasının önlenmesidir. İşletmelerin önce iş güvenliği kuralına tam anlamıyla uyan bu sağlam seyyar rampa her koşulda işleri en kısa zamanda ve kolayca bitirmelerini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.