Güvenli şekilde yükleme sistemleri kurulumu

admin

19 Ekim 2020

Yorum yapılmamış

yükleme sistemleri kurulumuKurulum esnasında sizlerin verimli işler yürütebilmeniz için bütün rampa tasarımlarımız güvenlik ve kolaylık dikkate alınarak tamamlanmışlardır. Kurulumun güvenli şekilde yapılması ve hızlı şekilde işler duruma gelen yükleme rampaları elde edilmesi için izlenmesi gereken yöntemleri aşağıda sıralamak mümkündür. Eğer aşağıdaki adımları dikkatli şekilde izlerseniz, tır yükleme veya boşaltma gibi işlemleri kolay, verimli ve hızlı şekilde halledebilirsiniz. Doğru yükleme sistemleri kurulumu nasıl olmalıdır sorusuna genel bir bakış atacağımız maddeler;

 

 

  1. Yükleme rampası konumunun doğru ayarlanması: Forklift gibi taşıma işini yürütecek araçlar platform çevresinde manevra yapabilecek alana ihtiyaç duyarlar. Yükleme sistemi kurulumundan sonra tekrardan vakit kaybetmek istemiyorsanız, ilk olarak doğru alan açıklığı olan bir yer belirlemelisiniz.
  2. Katlanabilir plakaların doğru konumlandırılması: Aşağı yönlü olan katlanabilir plakaları dik onuma getirmek güvenli bir çalışma ortamı için size fayda sağlayacaktır. Bu plakalar çalışma esnasında düzgün bir zemin sağladığı ve boşlukları kapattıkları için güvenliğiniz için önemlidir.
  3. Tır gibi araçların doğru konumda yanaştırılması: Yanaşma esnasında başka birisinden alınabilecek yardım sayesinde tırın en doğru açı ve mesafede rampa ile arasındaki konumu ayarlanmasını sağlayın.
  4. Güvenlik zincirlerinden faydalanın: Güvenlik zincirlerini kullanarak rampa ile tır arasında ki ayrılma gibi riskleri ortadan kaldırarak, çalışma güvenliğini sağlamış olursunuz. Zinciri bağladıktan sonra doğru şekilde olduğunu ve kilitlenmiş olduğunu kontrol ediniz.
  5. Takoz yerleştirin: Araç tekerleklerine takoz yerleştirmeyi ihmal etmeyeniz çünkü çalışma esnasında yükleme rampaları üzerine çıkacak olan forklift titreşimlerinin neden olabileceği hareket meydana gelebilir. Bunun dışında her zaman düz bir zeminde çalışmak pek mümkün olmadığı için istenmeyen bir hareket neticesinde kurulum ayarlarınız bozulabilir.
  6. Katlanabilir plakalar yerleştirilirken dikkatli olun: Özellikle yükleme sistemi ve araç arasında ki boşluk kapatıldığı esnada kapatılan katlanabilir plakalar parmaklarınızın sıkışmasına yaralanmanıza neden olabilir.
  7. Kot ayarlamasını en doğru şekilde tamamlayın: İstenilen düzeyde ayarlanan yükleme sistemleri yüksekliği, tır ile olan geçişlerin rahat ve kolay olmasını sağlar.
  8. Araç fren sistemlerinin aktif edildiğinden emin olun: Taşıma veya boşaltma işlemi başlamadan önce mutlaka aracın fren mekanizmasını kontrol edin ve aktif olduğundan emin olun.
  9. Sürücünün araçtan çıkmasını sağlayın: Kurulum esnasında her hangi bir kaza olması durumunda sürücünün araç içinde olması onun yaralanmasına neden olabilir.
  10. Yükleme veya boşaltma başlamadan önce bütün kurulum ayarlamalarının doğru yapıldığından emin olun ve aklınızda herhangi bir şüphe olması durumunda sürece başlamayın.

 

seyyar rampa kurulum

yükleme rampalar kurulum

Kale rampa yükleme sistemleri olarak daha detaylı kurulum bilgisi almak isterseniz bizlerden yardım alabilirsiniz. Unutmayınız ki güvenlik her şeyden önce gelir ve bunun için eğitimli rampa kurulumu yapabilecek personeliniz bulunması önemlidir. Kalifiye personel, sizlerin işlerinizi güven ve hızlı biçimde yürütmenize yardım edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.