Gömme rampa ve sunduğu avantajları

admin

31 Mart 2021

Yorum yapılmamış

gömme rampaGömme rampa kot farkının olmadığı yükleme alanların da bir beton detayı içerisine yerleştirilerek gerçekleşmektedir. Yaklaşık 12 metre uzunluğundadır.  Taşıma aracının kasası ile yükleme bölgesinin aynı yükseklikte olmasını sağlar ve bu sayede sorunsuz bir yükleme gerçekleşir. İşlerin kolaylaştırılmasını sağlayan alandır ve farklı avantajlar sunmaktadırlar. Özellikle, sürekli aynı yerden yükleme boşalma işlemi yapılan yerlere kurulur. Rampa yanlarına sabit ya da sökülüp takılabilen 40cm veya daha yukarısı bariyerler yapılır.

Yükleme esnasında bariyerler sayesinde herhangi bir ürünün yere düşmesi söz konusu olamaz ve bu sayede yükleme boşalma işlemi sorunsuz devam eder. Yine aynı şekilde yükleme esnasında ön kanat araca oturtturulur sonra forklift ve rampanın tüm ağırlığı yük araç dorsesindedir bu esnada rampadan araca geçiş sırasında en ufak herhangi bir sarsıntı olmaz. 15 tona kadar taşıma kapasiteli olarak imal edilir ve en büyük avantajı herhangi bir alan işgal etmemesidir.

Gömme rampalar kullanılmadığı zamanlarda rampanın bulunduğu alanı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanılmadıkları yere gömülü olarak bulunurlar bu halde iken üzerinden nakliye aracı geçmesin de hiçbir sakınca yoktur.  Çünkü bu rampalarda kullanılan malzemeler ST52 ve üzeri karşı koyma gücüne sahiptir. Forklift yükü ile birlikte araç dorsesine gömme rampa üzerinden tırmanmaya başlaması ile aracın amortisörleri ile birlikte senkron bir şekilde çalışmaya başlar ve bu sayede yaylanma yapar. Bu yaylanma sonucu gömme rampadan araç dorsesine geçen forklift de herhangi bir sekme yapmaz. Yükleme boşalma işi çok rahat bir şekilde devam eder.

Gömme rampa kapandığında herhangi bir yer işgal etmez.  Beton içine rampanın konulmasının müsait olmadığı veya inşaat işi bitmiş olan işletmelerin ilave inşaat işi gerektirmeden kolayca kurulumu yapılır. Her açıdan teknolojik tasarım ile beraber kullanım kolaylığı sağlayan gömme rampalar günümüzde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Sağladığı pek çok özellik ve avantaj ile beraber gömme rampalar her sektör için önemli bir yapıdır.

Gömme yükleme rampası kazandırdığı avantajlar

gömme yükleme rampasıHerhangi bir durumda hidrolik acil yavaşlatma mekanizması vardır bu sayede hemen müdahale edilebilir. Hareketli yüke karşı maksimum dayanım kapasitesine sahip menteşe sistemi mevcuttur. Hidrolik ünite uyumu sayesinde hem kolay kullanılır hem de emniyetlidir. Yük dağılımına uygun olarak tasarlanmıştır. Platform zemini kaymayı önleyici sıcak daldırma galvanizli çentikli ızgaradır. Yan koruma bariyerleri mevcuttur. Gömme yükleme rampası tasarımları müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik imal edilmekte ve tasarlanmaktadır. 8-10-12-15 ton taşıma kapasiteli imal edilmektedir ve işlevsellik açısından her işletmeye rahatlıkla adapte edilebilirler.

Kolay yük boşaltma ve yükleme imkanı sağlarlar ve avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazla olmaktadır. Hızlı, pratik ve aktif bir yükleme olur. Herhangi bir zaman kaybı olmadan oldukça kaliteli bir yükleme boşaltma olur.  Yer altına veya duvarların içine özel olarak yerleştirilir. Bu sayede yalnızca belirli bir alanda ürün yükleme ve boşaltma yapmanıza olanak sağlar.  Alandan ve yerden tasarruf yapma imkanınız doğar. Gömme rampalar ihtiyaç duyulan beklentilere tam yönlü bir karşılık sağlar ki bu durum yük durumuna göre rahatlıkla özelleşebilmelerinden gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.