Fonksiyonel makaslı platform türevleri

fonksiyonel makaslı platformİş idaresini kolaylaştıran aşamalardan birisi ise çok fonksiyona sahip fonksiyonel makaslı platform olmaktadır. Değişik noktalarda sizlere hizmet eden bu araçlar farklı kaldırma kapasiteleri ve yükseklik kabiliyetleri ile ayrışmaktadırlar. Bazıları daha ağır yükler için ideal olurken, diğerleri ise yüksek noktalara erişmede işlevseldirler. Buna ek olarak dış ortam şartları yada iç mekan yani depo gibi çalışma ortamları da bu lift türevleri için ayrışma noktaları arasında yer almaktadır. Her bir özellik çalışma ortamına göre şekil alır ve fonksiyonel makaslı platform niteliklerini ortaya çıkartır. Ayrıca dilerseniz kimi otomatik sistemlerin de entegrasyonu ile sizler beklentilerinizi en üst seviyede karşılama imkanına erişirsiniz. Türevlerin isimleri ile çalışma performansları arasında da bağlantı bulunmaktadır ve yazımızda bunlara genel hatları ile değineceğiz.

 

İşlevselliklerine göre makaslı platformlar

 

Belirli yükleri kot farkını kaldırma için kullanılan kaliteli makaslı platformalar aynı zamanda işlevselliklerine göre farklılıklar ihtiva ederler. Aşağıda belli başlı olanları okumanız mümkün olacaktır ve sizlere gerekli bilgiyi sağlayabilirler.

çift makaslı platformTek makaslı platform

  1. Tek makaslı platform ile sizler ağır yükleri nispeten kısa kaldırma mesafesi ile sağlayabilirsiniz.
  2. Çift makaslı platform ile biraz daha yüksek noktalara erişebilir ve işinizi çok daha rahat karşılarsınız.
  3. Çok makaslı platform çalışma prensibi daha yüksek noktalara erişmek olmaktadır fakat kaldırma ağırlıkları değişkendir. Eğer çok ağır yükleri kaldırma zorunluluğu var ise kalitesini kanıtlamış Kale Rampa gibi firmaları tercih etmenizde fayda olacaktır.
  4. Mazotlu olan sistemler ise güçlü motor çalışma verimi sunarlar ve sizlere hemen her koşulda hizmet ederler. Dış mekan çalışmaları için ideal denilebilir ve biraz sesli olmasına rağmen sizlere sunduğu güç tatmin edicidir.
  5. Akülü yada elektrikli olan sessiz çalışmaktadırlar ve depo içerisinde sesi ile rahatsızlık vermeden işlerini ortaya çıkartırlar. Çalışma prensibi olarak elektrik motoru en kritik noktalardan birisi olduğundan, kesinlikle sizlere en ideal seçeneği barındırdığına dikkat etmelisiniz.

 

Neden makaslı platform depoların vazgeçilmezleri arasındadır?

 

Depolar alan ve yüksek göz önüne alındığında hacimsel olarak efektif kullanılmaları gereken yerlerdir ve fonksiyonel makaslı platform bu noktada vazgeçilmezler arasına girmektedir. Yerin olabilecek en verimli şekilde değerlendirilmesi sayesinde sizlerde aynı alanda daha fazla mal barındırabilirsiniz. İşlerin artmaya başladığı anlarda alan darlığı yüzünden belirli aksamalar olabilir. Bu durum planlama kısmında zorluklara ve hataların ortaya çıkmasına neden olabilir. İşletmelerin işlerinin sürekli aynı çizgide gitmediği ve sürekli dalgalanmalar olduğu da bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Ayrıca teslim edilme tarihlerinde müşteri kaynaklı ertelemeler de yaşanabilir ve bu bir anda depo kapasitesinin aşılması anlamına gelebilir. Her noktanın en optimum düzeyde doldurulması için sizlere fonksiyonel araçlar gerekecektir. Yüksekliklerin her rafında rahatlıkla size hizmet eden yapılar konuşlanmalıdır ve sonrasında buralar değerlendirilmelidir.

 

Her noktanın optimum doldurulmasını fonksiyonel makaslı lift ile sağlayın

 

otomatik makaslı liftYükseklik farkları raf sayısı ve tavan yüksekliği ile değişmektedir ve bu alanda fonksiyonel makaslı lift devreye girer. Çok, çift yada tek veyahut mazotlu, akülü gibi seçenekler olsun sizler için bir hacmin en dolu olmasında mihenk taşı olacaktırlar. İş sadece doldurma ile bitmeyecektir aynı zamanda sonrasında ihtiyaç halinde buralarda rahatlıkla çalışmalar devam etmelidir. Peki böyle bir ihtiyaç olması halinde ortaya nizam ve düzenin önemi ortaya çıkar. Sizlerin dilediğiniz an gerekli olan ürünlere erişmeniz için farklı manevra alanlarının da yerinin açılması gereklidir.

Bütün bunlarla birlikte ortaya dikine çalışan kaliteli fonksiyonel makaslı platform çıkar ve bir anda sizi bu dertlerden kurtarabilir. Dik olarak yükselme avantajı ile alanda ekstra kullanım olmadan hacmi maksimum yapma devri başlar. Alanın boşuna heba olmaması da manevra kabiliyeti için forklift gibi vasıtalara alan açar. Bütünüyle sizlere sunduğu avantajları diğer taraftan otomatik kapı gibi geçiş kolaylığı sağlayan sistemler ile destekleyebilirsiniz.

Manuel işlemleri bu sayede minimize eder ve insan kaynaklı hataların önüne geçersiniz. Otomatik kapı gibi sistemli ve verimli çalışan araçlar sayesinde iş süreçlerinde aksamalar en aza iner ve ortaya memnuniyet kalır. Kale Rampa mühendisleri de sizlere bunları sağlamak için elinden gelen özveriyi göstermeye devam ederler. Yıllardır edindiğimiz ihracat bazlı tecrübe ve müşteri gereksinimlerini sizlere sunmaya hazırız. Sizlerin öncelikleri bizlerin temel hedefleri arasındadır ve uzman kadromuz imalattan montaja kadar sizlere kullanıma hazır yükleme sistemleri teslim ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.