Fark yaratan makaslı platform modelleri

admin

17 Ocak 2021

Yorum yapılmamış

makaslı pltformHer iş yeri yönetimsel olarak en kaliteli biçimde işlerini yönlendirmek istemektedir ve kaliteli makaslı platform modelleri bu olgunun oluşmasında en çok ihtiyaç duyduğunuz yardımcılarınızdan biri olabilir. Fark yaratan imalatları ile Kale Rampa her zaman sizlerin yanında durmaya devam etmektedir ve hizmetlerini uygun fiyatları ile kombin etmeyi başarmıştır. Gereksinim ve yapılacak görevin tanımına göre farklılıklar gösteren makaslı platform için en başından doğru tespit yapmak için onları yakından tanımak gerekebilir. Mekanik aksam olarak tek, çift ve çok makaslı olarak sınıflandırılabilirler. Bunun yanı sıra üretimin planlamasını etkileyecek diğer unsur ise kaldırılacak yük ağırlığı ve erişilecek yükseklik olarak tanımlanabilir.

Farklı modelleri olması başlarda doğru noktaya temas etmek ve isabetli seçim yapmak için biraz kafa karışıklığına neden olabilmektedir. Fakat bu karmaşanın önüne geçmek adına Kale Rampa mühendisleri sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapabilmektedirler. Yapılacak görüşmelerde sizlerin fikir ve önerileri doğrultusunda belirlenecek olan yol haritasına en uygun tespit ile yola çıkılmaktadır. Verdiğimiz danışmanlık sayesinde sizlerin uzun ömürlü ve işlerinizi rahatlıkla idare edebileceğiniz kaliteli makaslı platform satın al işlemine geçmeniz sağlanmaktadır. Hizmet açısından ortaya koyduğumuz müşteri memnuniyeti neticesinde ise yıllardır yükleme sistemleri hususunda sektörün öncü firmaları arasında bulunmaktayız.

Makaslı platform tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar

otomatik makaslı platformSatın alma işleminden önce en önemli noktalardan birisi makaslı platform tercihini doğrudan etkileyecek olan tespitlerin yerinde ve iyi mühendislik hesapları katılarak yapılmalarıdır. Kullanılacak olan ürünlerin her zaman sizlerin beklentileri ile paralel olması sonrasında yaşanabilecek olan aksiliklerinde önüne geçmek anlamına geldiği unutulmamalıdır. Yapılması gereken ana unsurları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür ve bu noktalar işletmelerin verimli çalışma ortamı yaratmasında da epey önemli paya sahip olacaktır.

 

  1. Güvenilir firmalardan satın al işlemi yapılmalıdır zira satış sonrası hızlı ve kaliteli teknik destek almak kimi durumlarda hayati öneme sahip olabilir. Hiçbir işletme ekipmanlarının belirli parça kırılması gibi durumlarda çalışamaz olarak kalmasını istemez çünkü bütün planlamalar sahip olunan envantere göre yapılabilir. Uzun süre onarım için beklemek işlerin aksamasına ve sizlerin müşterilerinize karşı mahcup olmanıza neden olabilir.
  2. Kaliteden ödün vermeyin ki sonrasında sürekli problem çıkartan bir ortamın enerjinizi düşürmesinin önüne geçebilin. Belirli kalite belgeleri ve sertifikaları olan makaslı platform tercihi sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır.
  3. Satın alma işlemi öncesinde doğru tespit için uzman ekiplerden yardım alın ve gereksinimlerinizi bu aşamada net biçimde iletin. İhtiyaçların bilinmesi sayesinde uzman ekiplerinde doğru yönlendirmeleri neticesinde aksaklıklar ve eksiklerin ortadan kaldırılması çok daha efektif bir hal alabilecektir.
  4. Fiyat araştırması yapılırken sadece rakam odaklı olmayın zira bir ürünün olması gereken ücretini belirleyen unsurlar malzeme, işçilik kalitesi ve teknik destek gibi çok farklı yan faktörler devreye girebilmektedir. Tercih basamaklarında bütün bunların değerlendirilmesi gerekmektedir ve bu doğrultuda optimum kazanç sağlanabilir.

Başlıca modeller ve genel özellikleri

makaslı platformYukarıda da bahsettiğimiz üzere makaslı platform modelleri bağlamında tek, çift ve çok makaslı olarak sınıflandırma yapmak mümkündür. Tek makaslı platform olanlarda genellikle sabit bir yükseklik kazanımı ile birlikte sınırlı seviyeye erişme mümkün olmaktadır. Çift ve çok makaslı platform olanlarda ise daha yüksek noktalara erişim sağlanabilir. Burada erişilmesi planlanan ve kot farkları ile doğru hesaplamalar devreye girerek seçim gerçekleşebilir. Hidrolik sistemler ise çok daha yumuşak bir hareket imkanını beraberinde getirmektedir ki dengeli yükleme sistemleri kazalarında önüne geçebilmektedir. Konforlu çalışma ortamı yaratmak ve işçi emniyetinin sağlanması için korkuluk gibi ek özellikler de eklenebilir.

Kaldırılacak yüklerin ağırlıkları da sahip olunması gereken yapının başlıca özelliklerine tesir edebilmektedir. Teknolojinin içinde dahil edilebilme şansı olduğundan otomatik makaslı platform entegrasyonlarda rahatlıkla dahil edilebilir. Otomasyon teknolojisinin getirdiği artılardan birisi ise kumanda ile istenilen yüksekliğe rahatlıkla erişilebilecek olmasıdır. Tek bir işçinin bu sayede kumanda ediyor oluşu ile sahip olduğunuz insan gücünden de en fazla verimi alabilirsiniz. Diğer taraftan yorulmanın da önüne geçildiğinden daha uzun süreler aynı randıman sağlanmış olacaktır. Özellikle ağır nesnelerin nakledilmesi sırasında otomatik sistemlerin avantajları ile zorlu işlerin aksamaması sağlanabilir.

Sorunsuz bir iş hayatını yakalamanız için Kale Rampa her zaman sizlerin yanında durmaya devam etmektedir ve en doğru tercihi yapabilmeniz için destek ve servisi sunmaya hazırdır. Tespit ve gereksinimlerin belirlenmesi aşamasında bizlerden yardım alabilir ve sorularınızı uzman ekibimize yöneterek doğru bir yol haritası çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.