admin

28 Eylül 2020

Yorum yapılmamış

İş endüstriyel yükleme rampası olduğunda çok farklı opsiyonlar ortaya çıkmaktadır çünkü her işletmenin ihtiyacı olan farklı rampa sistemleri gereksinimleri vardır. Bunun dışında tek bir işletmenin birden fazla yükleme sistemleri çözümüne gereksinimi olabilir ve bunun en ideal çözümler ile giderilmesi değerli olacaktır. Özellikle birden çok ekipmana ihtiyacı olan işletmeler için seçim yapmak bazen zor olabilmektedir yada önceliği hangisine verileceği gibi soru işaretleri oluşabilir. Bu yazımızda sizlerle genel açıdan rampa sistemleri değerlendirmeleri yaparak sizlerin en doğru tercihleri yapmanızda katkı sağlamayı hedefliyoruz.

 

Seyyar rampa sistemleri veya mobil yükleme rampası opsiyonu

 

seyyar rampa sistemleriÇalışmaların farklı alanlarda yürütüldüğü depo veya lojistik merkezlerde seyyar rampa sistemleri en ideal çözüm olacaktır. Farklı noktalara rahatlıkla taşınabilmesi sayesinde istenilen her yerde çalışmalar yürütülebilir ve istenilen sonuçlar alınabilir. Kurulum ve montajı kolay olan mobil yükleme rampası tercihleri sizlere zaman ve enerji kazandıracaktır. Ekstra enerji sarf etmeden az yorulan işçilerin konsantrasyonunda düşüklük meydana gelmeyecektir. Oynar parçaların uzun yıllar aynı verimini koruyabilmesi için ise malzeme kalitesi çok ciddi anlamda önemlidir ve kaliteli endüstriyel yükleme sitemleri opsiyonu tercihinin yapılmasını tavsiye ederiz.

 

Teleskopik rampa sistemleri

 

teleskopik rampa sistemleriSabit kullanım için ideal çözümler sunabilen teleskopik rampa, beton zemine gömülü olarak montajı yapıldığından, çalışma esnasında eğer gereksinimiz yoksa rahatlıkla kapalı tutulabilir. Eğer kaliteli ve usta ekip tarafından montajı yapılmış ise teleskopik rampa sistemleri kullanılmadığı durumlarda işçilerin hareketlerinde rahatsızlık yaratacak durumlar ortaya çıkarmazlar. Otomatik opsiyonların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir zira kumanda vasıtası ile rahatlıkla istenilen açı ve yükseklik elde edilebilir. Kot farkının giderilmesi ile tır yükleme – boşaltma esnasında sürecin sorunsuz idare edilmesi sağlanır.

 

Gömme rampa opsiyonu

 

gömme rampaGeniş alan çalışmalarında çok büyük ağırlıkların taşınmasında tercih edilebilecek olan gömme rampa opsiyonu, işletmelerin özellikle konteynır gibi yükleme proseslerinde güvenilir ortam yaratmaktadırlar. Uzunluğun getiriş olarak elde edilen açı ayarlama avantajı sayesinde lojistik merkezlere veya depolara farklı opsiyonlar sunabilmektedirler. Büyük yüklerin altına girecek olmasından dolayı malzeme kalitesinin çok önemli olduğunu göz ardı etmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Sürekli giriş çıkışın çok yoğun olduğu müesseslerde tek bir noktadan birçok işin yürütülmesine olanak tanımaktadır.

 

 

Makaslı platform opsiyonu

 

makaslı platformDikine iniş kalkış yapabilen bu yükleme sistemi sayesinde ağır yüklerin üst katlara veya giderilmesi planlanan kot farkının ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadırlar. Makaslı platform kapandığı takdirde monte edildiği yüzeyde çıkıntı yaratmadığı için rahatsızlık yaratabilecek bir duruma sebebiyet vermez. İlerleyen dönemlerde makaslı platform açısından problemlerle karşılaşmamak için montajının kaliteli ve uzman ekipler tarafından yapılması önemlidir. Endüstriyel çalışma ortamlarında farklı koşulların oluşabileceği ve bu zorlu durumlara karşı dayanıklı olabilmesi için Avrupa standardı tercihi, uzun vadede kazanımlar sağlayacaktır.

 

Menteşeli rampa sistemleri

 

menteşeli rampalarAracın yanaşma mesafesinde arada kalabilecek boşlukların giderilmesi için menteşe sisteminin önemi artmaktadır. Boşluksuz bir taşıma gerçekleştirilebiliyor olması, forklif gibi araçların Tır gibi araçlara girişi sırasında istenmeyen kazaların yaşanmasının önüne geçecektir. Endüstriyel menteşeli yükleme sistemleri tercihlerinde kullanılacak metalin Avrupa standardında olması önem arz etmektedir zira büyük yükleri taşıma görevindeki bu parçaların kırılma ve bozulmalara karşı dayanıklı olması gerekir. Bakım ve servislerinin düzenli yapılması ve yağlanması da oynak parçalar oldukları için verimliliklerinin korunması açısından öncelikleriniz arasında bulunması gereken unsurlardandır.

 

Hidrolik rampa opsiyonları

 

hidrolik rampaHidrolik sistemler sıvıların basıncı düzgün ve düzenli iletme özelliklerinden gücünü alan yapılardır ve yükleme sistemleri opsiyonları arasında da sıklıkla tercih edilirler. Sarsıntıların en aza indirilmesi ve ayar opsiyonlarında sunduğu çeşitlilik neticesinde hidrolik rampa sistemleri çözümleri işletmenizde sizlere çok farklı noktalarda yardımda bulunurlar. Daha kompleks yapıların işletmelere getirdiği kolaylıkların olmasının yanı sıra satın alınırken fiyat açısından diğer seçeneklere kıyasla biraz daha pahalı olabilirler. Fakat bu durumu çok kısa sürede sağladığı kolaylıklar ile sizlere geri kazandıracaktırlar çünkü hassas ayarlamalarında yapılmasında bir anda olmazsa olmaz ekipmanlar haline gelebilmektedirler. Endüstriyel manada yoğun ve zorlu koşullara maruz kalacakları için satın alırken kesinlikle güvenilir markalar tercih edilmelidir çünkü bakım ve servis çalışmaları için işinin ehli tecrübeli teknik servis gereksinimi aksaklıkların ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

 

Dik rampa çözümleri

 

dik rampaManuel veya elektrikli olarak iki çeşittirler ama her ikisinin de kullanım amacı aynıdır. Tercihen artık gelişen teknoloji sayesinde elektrik motoruna sahip sistemlerin tercih edilmeleri önemlidir zira bir kumanda vasıtasıyla insan gücüne ihtiyaç kalmadan rahatlıkla istenilen konuma gelebilmektedirler. Yük metal aksam üzerine bindiği için elektrik kesintisi gibi durumlarda herhangi bir aksaklığa neden olmadıklarından, iş güvenliği açısından sorun teşkil edecek yapılar değillerdir. Yine de sertifikalı kurumlardan temin edilmeleri çok önemlidir zira kaliteli imal edilmeyen hiçbir sistem tam bir güvenlik sağlamayacaktır.

Depo veya lojistik merkez için tercihiniz ne olursa olsun kaliteli malzemeden imal edilen ürünler uzun yıllar sizlere hizmet etmeye devam edecektir. Gereksinim duymanız halinde yukarda bahsedilen endüstriyel rampa sistemleri opsiyonlarından bazılarını kombin halinde kullanabilirsiniz. Gerçek ihtiyacınızın ne olduğunun kararının verilmesi hususunda sizlere olan desteğimizi Kalerampa olarak daima vermeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.