En doğru yükleme rampaları konumlandırma tercihi

admin

01 Kasım 2020

Yorum yapılmamış

yükleme rampalarıBütün lojistik işlerin güven içinde ve hızlı halledilmesi için en doğru yere yükleme rampaları yerleştirilmelidir. Konumlandırma işlemi önemli olmasının yanı sıra sizlere ciddi vakit ve enerji kazancı sağlayacaktır. Kurulumun doğru şekilde tamamlanmış olması için yer seçimi de önem arz etmektedir zira dengeli sistem için doğru yerde çalışma önemlidir. En doğru ayarlamaları tamamlanmış sistemler sayesinde hız kazanabileceğinizi de göz ardı etmemenizde fayda vardır. Yükleme rampaları konumlandırma noktaları tercih edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Yatırımlarınızı değerlendirirken sağlam adımlar atabilmek için aşağıdaki tavsiyeler ile kendi çalışma ortamınızı en doğru şekilde ayarlamış olabilirsiniz.

 

Doğru yükleme rampaları tercihi yapmak

 

Her işletmenin koşulları farklılık göstermektedir ve buna bağlı olarak ihtiyaçlarda da çeşitlilik olabilir. Gereksinimlerin doğru şekilde giderilmesi için yükleme rampası tercihleri ciddi öneme sahip olabilmektedirler. Zira her bir yükleme rampaları vasıfları ve prensipleri gereği farklı amaçlara hizmet etmektedirler. Konumlandırma şartlarına geçmeden önce genel özellikleri ile yükleme sistemleri hakkında bahsetmek bilgilendirici olacaktır.

 

Seyyar rampa: Bir diğer adı da mobil rampa olan seyyar rampa sistemleri genellikle farklı yerlerde kullanılmak için satın alınmaktadırlar. Lokasyonu sürekli değişen yükleme sistemleri belki de en çok doğru konumlandırma ihtiyacı duyan ekipmanlar arasındadır.

seyyar rampamobil rampa

hidrolik rampa

Hidrolik rampa: Daha kompleks sistemler olması ve su basıncı ile hareket ediyor olması nedeniyle hidrolik rampalar doğru zeminde çok daha verimli çalışacaktırlar.

 

 

 

 

 

dik rampa

Dik rampa: Araçların sabit noktalarda boşaltma veya yükleme işlemi için yardımcı olan sistemler olduklarından aracın en iyi şekilde yerleşebileceği açıya konumlandırılmış olması önemlidir.

 

 

 

 

 

menteşeli rampaMenteşeli rampa: Oynar parçaların fazla olması nedeniyle en doğru şekilde kurulum yapılması taşıma sırasında güvenli bir ortam yakalanmasına yardım edecektir.

 

 

 

 

 

gömme rampaGömme rampa: Adından da anlaşılacağı üzere zemin içine gömülü olan bu yükleme sistemleri sayesinde çalışmanın yürütüleceği alana göre en doğru noktanın belirlenmesi önemlidir.

 

 

 

 

 

Yükleme rampaları genellikle ayarlanabilir ayaklara sahip olmasının yanı sıra yükseklik ayarının da yapılabilmesi sayesinde araç ile zemin arasındaki kot farkını giderebilmektedirler. En doğru açı ve yükseklikte bütün ayarlamaların yapıldığından emin olmanız çok önemlidir. Yükleme rampası yüksekliği veya ayaklarının doğru şekilde ayarlanmaması nedeniyle çalışma sürecinde iş güvenliğini riske atabilir. Ayrıca süreç esnasında hız kaybına neden olacağından iş bitim süresinde işlerinizi yetiştirmede de zorlanma gibi problemler ile yüzleşebilirsiniz. Çalışanlarınızın sürekli olarak kurulumu yapılmış olan sistemin etrafında yürümek zorunda kalabileceklerini de düşündüğümüzde doğru konumlandırmanın ayarlamaların önemi bir kat daha artmaktadır. Örneğin forklift platform üzerinde çalışmaya devam ederken, istenmeyen titreşimler ve sallanmalar neticesinde düşme gibi riskler barındırmaktadır.

Güven içinde çalışabilmek ve hız kazanmak için kurulum süreçlerinin tamamının doğru şekilde yapılması önemlidir. Hangi yükleme sistemi kullanılıyor olursa olsun her biri için en ideal ayarlamaların yapılması sonrasında olası sorunların riski en aza indirilebilir. Diğer taraftan ise çalışma sırasında kesintilerin olmaması sağlandığı için planladığınız iş planının dışına çıkmadan süreçleri tamamlayabilirsiniz. İşlerin pek çoğunun acil olduğunu ve konumlandırma ayarlarının zaman kaybı olduğunu kesinlikle düşünmeyiniz zira en ufak aksaklık çok daha fazla süre kaybetmenize neden olabilir. Ayrıca yaşanabilecek iş kazası çok daha ciddi problemler ile başınızın ağrımasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.